KPP Chełmno: Wakacje w szeregach mundurowych

Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy w jednym miejscu i czasie zorganizowali dla dzieci i młodzieży pokazy sprzętu, wyposażenia oraz pokazy ratownictwa drogowego i medycznego. Nie zabrakło policyjnego czworonoga. Maluchy mogły liczyć w ten upalny dzień nawet na delikatny prysznic wodny z samochodu gaśniczego oraz na zimne napoje i słodycze.

Czwartkowy dzień jak co tydzień w wakacyjnym okresie należał do dzieci i młodzieży z miejskich świetlic oraz z domu dziecka. Dzięki wsparciu finansowemu (zakup słodyczy i zimnych napoi) Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Miasta Chełmna, w każdy czwartek wybrane instytucji i podmioty organizują dla najmłodszych mieszkańców gry, zabawy, konkursy, quizy oraz pokazy. Przez kilka godzin „dzieciaki” mogą zobaczyć na czym polega praca danej instytucji.

Wczoraj (13.08.) maluchy gościły w szeregach służb mundurowych. Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy zorganizowali na terenie placu należącego do strażaków pokazy i zabawy dla dzieci, które tego lata wakacje spędzają w miejscu zamieszkania.

Mundurowi zaprezentowali motocykle, radiowozy, wozy ratownicze i gaśnicze oraz wyposażenie poszczególnych formacji. Kajdanki, kaski i sprzęt gaśniczy cieszył się dużym zainteresowaniem. Policyjny pies wraz z swym przewodnikiem zaprezentowali gościom pokaz tresury i umiejętności. Dzieci mogły się przekonać jak pies broni swego pana oraz jak obezwładnia osobę, która chce zaatakować policjanta.

Każdy z uczestników czwartkowej imprezy mógł zobaczyć jak policjanci pobierają odciski palców. Ochotników do daktyloskopii było wielu. Strażacy udzielili instruktażu udzielania pomocy medycznej oraz przedmedycznej.

Funkcjonariusze poszczególnych formacji, korzystając z okazji, informowali dzieci o zagrożeniach czyhających na nich w różnych miejscach. Główną uwagę skupili jednak na apelu o zachowanie szczególnej ostrożności rozwagi podczas zabaw nad wodą i w lesie. Szczególne teraz, gdy upały i susza doskwierają wszędzie i wszystkim.

A jeśli już chodzi o upały to wczorajszą wizytę maluchów strażacy zakończyli obfitym prysznicem wodnym z wozu gaśniczego. Ochotników do schłodzenia organizmu nie trzeba było długo szukać i namawiać ponieważ w tak gorące dni każdy marzy o chociażby najmniejszej „kropli deszczu”.

 

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie
kom. Agnieszka Sobieralska

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u