KPP Chełmno: Wspólnie przeciwko dopalaczom…

Pod takim hasłem odbyła się wczoraj w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chełmnie debata zorganizowana przez chełmińską komendę policji oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Hasłem przewodnim były dopalacze i ich negatywne skutki działania.

Organizatorzy zaprosili do udziału w spotkaniu dyrektorów i pedagogów szkół, przedstawicieli instytucji, organizacji oraz placówek pomocowych, medycznych i oświatowych funkcjonujących na terenie powiatu chełmińskiego. Nie zabrakło przedstawicieli samorządów uczniowskich oraz rady rodziców. Patronat nad przedsięwzięciem objął starosta chełmiński Zdzisław Gamański oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wiesław Domański. Hasłem przewodnim były dopalacze i ich negatywne skutki działania.
Z dotychczasowych informacji napływających z terenu naszego kraju wynika, że problem dopalaczy pojawia się niemalże w każdym środowisku dlatego też nie bez powodu w jednym miejscu i czasie spotkało się wczoraj tak wiele osób. Jest to dowód na to, że wspólnie chcemy działać przeciw uzależnieniom.
Podczas wczorajszego spotkania zaproszeni do udziału prelengenci w swoich wystąpieniach opisali sposób działania dopalaczy, skutki zdrowotne ich zażywania. Terapeuci pracujący na co dzień z osobami uzależnionymi przedstawili sposoby i metody wykorzystywane podczas terapii.
Wczorajsze spotkanie było również doskonałym momentem do zainaugurowania programu wczesnej interwencji wobec osób, które w młodym wieku zetknęły się z używkami. Program realizowany będzie w Chełmnie przez terapeutów z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w pomieszczeniach należących do miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych przy ulicy Kamionka 3. Od teraz każdy, kto będzie szukał pomocy dla siebie, kogoś bliskiego lub znajomego będzie mógł zgłosić się do tzw. trenerów, od których otrzyma niezbędną wiedzę, wskazówki i wsparcie.
Ostatnim punktem spotkania była debata, podczas której uczestnicy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami, wątpliwościami oraz sugestiami i propozycjami. Wspólnie podjęta dyskusja miała na celu wypracowanie form i metod działania w momencie kiedy ktokolwiek z uczestników zetknie się w jakikolwiek sposób z używkami.

Oprócz teoretycznej wiedzy uczestnicy otrzymali również informatory z adresami placówek świadczących pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym, działających nie tylko na terenie powiatu chełmińskiego ale całego województwa. Miejmy nadzieję, że zaproszone osoby, które najczęściej pracują z dziećmi i młodzieżą, z chwilą uzyskania niepokojących informacji będą wiedziały gdzie dalej ją przekazać i jakie podjąć kroki aby młodego człowieka uchronić od tragicznych skutków działania używek.

DSCF1459 DSCF1462 DSCF1470 DSCF1474

źródło: kom. Agnieszka Sobieralska
Oficer Prasowy, Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u