KPP Chełmno: Zmiana warty

Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie kończy szefowanie mundurowym w naszym powiecie i obejmuje obowiązki inowrocławskiego komendanta. Do momentu rozstrzygnięcia procedury kwalifikacyjnej na stanowisko komendanta chełmińskiej jednostki obowiązki pełnił będzie Pierwszy Zastępca. Wczoraj w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, zaproszonych gości oraz swoich podwładnych nastąpiła “zmiana warty”.

Na sali odpraw chełmińskiej komendy odbyła się wczoraj (29.01.) uroczysta zbiórka z okazji przekazania obowiązków przez komendanta mł. insp. Mirosława Elszkowskiego oraz objęciu jego kompetencji przez Pierwszego Zastępcę mł. insp. Mirosława Joppek. Do chwili rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko szefa chełmińskich mundurowych Pierwszy Zastępca będzie kierował jednostką. Dotychczasowy przełożony rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy obejmie z dniem 3 lutego br kierownictwo nad inowrocławskimi funkcjonariuszami. Oprócz podwładnych udział w uroczystości wzięli między innymi: Starosta i Wice Starosta Powiatu Chełmińskiego, Burmistrz Miasta Chełmna, wójtowie wszystkich gmin, komendanci straży pożarnej, straży miejskiej, WKU oraz przedstawiciele lokalnych instytucji.
Młodszy inspektor Mirosław Elszkowski chełmińską komendą kierował od maja ubiegłego roku. W tym czasie brał czynny udział w wszelkich spotkaniach, działaniach oraz przedsięwzięciach mających na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz zmniejszeniu liczby najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń. Już na początku swego szefowania zorganizował dwie debaty społeczne, w trakcie których omawiane były problemy obywateli, wytyczane były zadania i cele do realizacji aby sprostać oczekiwaniom wnioskodawców. Kilka razy komendant był gościem lokalnych mediów, gdzie pełniąc dyżury telefoniczne rozmawiał z mieszkańcami, udzielał rad i wskazówek jak bezpieczniej żyć w danej okolicy. Doradzał również w jaki sposób mogą oni załatwić swoje sprawy, nie zawsze związane z zakresem działania i kompetencji policji. W trakcie zaledwie kilku miesięcy zarządzania naszą jednostką lokalni samorządowcy i przedstawiciele stowarzyszenia Ludzie-ludziom przekazali komendantowi między innymi urządzenie pomiarowe stanu trzeźwości tzw. ISKRĘ, urządzenie do pomiaru przejrzystości szyb samochodowych, kamizelki odblaskowe oraz materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej, które to policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Był również pomysłodawcą i organizatorem spotkania instytucji, które w zakresie swych kompetencji mają zadania dotyczące ograniczenia przemocy w rodzinie.

Zebranie goście podziękowali komendantowi za kilkumiesięczną współpracę, nie kryjąc tego, że trwała zbyt krótko. Na jego ręce złożyli gratulacje oraz pamiątkowe dyplomy. Na stanowisku komendanta inowrocławskiej jednostki życzymy dotychczasowemu szefowi wielu zawodowych sukcesów i powodów do zadowolenia z pełnionej funkcji.

IMG_2873 IMG_2877 IMG_2883 IMG_2914 IMG_2921

źródło: Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie
kom. Agnieszka Sobieralska 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u