Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni za nami

To już VII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Chórów organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Collegium Cantorum” odbyła się minionej soboty.
Tym razem konkursowym zmaganiom przysłuchiwało się fachowe jury w składzie Prof.zw.dr hab. Roman Grucza emerytowany profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Pomorskiej w Słupsku. Wieloletni prezes PZCHiO w Warszawie, Dr hab. Ksiądz Kazimierz Dąbrowski z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, dr hab. Grażyna Wolter-Kaźmierczak również z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz dr. Krzysztof Niegowski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu . Po przesłuchaniach i przed ogłoszeniem wyników chóry złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą twórczość w Chełmnie jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki barokowej Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz uczestniczyły w uroczystej mszy świętej w chełmińskim klasztorze.

Tegoroczne Grand Prix VII Ogólnopolskiego Turnieju Chórów o „Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni” zdobył w tym roku Młodzieżowy Chór Mieszany „Our Voice” z Gimnazjum nr 2 w Działdowie z dyrygent Danutą Czeczot, chór otrzymał statuetkę Grand Prix „Kryształowe serce” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2.000,00 zł ufundowana przez Burmistrza Miasta Chełmno Mariusza Kędzierskiego oraz Organizatorów Konkursu – Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Collegium Cantorum” w Chełmnie.

_DSC0036

POZOSTAŁE WYNIKI TURNIEJU

Złote pasma :
a) Młodzieżowy Chór Mieszany „Our Voice” z Gimnazjum nr 2 w Działdowie – dyrygent Danuta Czeczot – puchar ufundowany przez Wicemarszałka Sejmu RP Jerzego Wenderlicha.
b) Olsztyński Chór „Bel Canto” z Olsztyna – dyrygent Jan Połowianiuk – puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego.
c) Chór Kameralny „Vivace” Zespołu Szkół w Pamiątkowie – dyrygent Urszula Grzęda – puchar ufundowany przez Starostę Chełmińskiego Zdzisława Gamańskiego.

Srebrne pasma :
a) Chór „Chorus Osensis” z Osia – dyrygent Michał Rajewski – puchar ufundowany przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Chełmnie.
b) Warlubski Chór Kameralny z Warlubia – dyrygent Michał Rajewski – puchar ufundowany przez Dyrektora Organizacyjnego Turnieju.
c) Kleszczowski Chór Mieszany „Sonore” z Kleszczowa – dyrygent Sławomir Szafrański – puchar ufundowany przez Dyrektora Artystycznego Turnieju.
d) Chór „Hemantus” z Mogilna – dyrygent Sławomir Paluch – nagroda ufundowana przez Intermarche Chełmno – Joanna i Grzegorz Ciastek.

Nagrody specjalne :
a) dla najlepszego dyrygenta w osobie Pana Jana Połowianiuka dyrygenta Olsztyńskiego Chóru „Bel Canto” z Olsztyna, który otrzymał nagrodę rzeczową (aparat fotograficzny) ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego,
b) nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu G.G. Gorczyckiego dla Kleszczowskiego Chóru Mieszanego „Sonore” z Kleszczowa, który otrzymał puchar ufundowany przez Organizatorów Turnieju.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u