List otwarty WOŚP

W imieniu całego Sztabu WOŚP w Chełmnie, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w realizacji przedsięwzięć związanych z „XXIV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.
Podczas przyszłorocznego „Finału”, już 10 stycznia 2016 roku, zbieramy środki pieniężne „MIERZYMY WYSOKO! NA ZAKUP URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH DLA ODDZIAŁÓW PEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”. Warto tu podkreślić, iż oprócz kwesty dla ratowania zdrowia i życia najmłodszych, od czterech lat wspomagamy również sektor opieki medycznej dla najstarszych.
Dzięki naszej wspólnej pracy chełmiński szpital otrzymał dotychczas bardzo wartościowe dary z ramienia Fundacji, co jest m.in. Państwa udziałem. Są to m.in.: pulsoksymetry dla oddziałów niemowlęcego i dziecięcego, pompy infuzyjne, inkubator dla wcześniaków, aparat do wczesnego wykrywania wad wrodzonych słuchu oraz pompy infuzyjne z przeznaczeniem do żywienia jelitowego i pozajelitowego. W latach 2004 – 2014, nasz szpital pozyskał kolejne urządzenia, m.in. aparat do EKG najnowszej generacji, pulsoksymetr i kardiomonitor, a także wagę elektroniczną – niezbędną do dokładnego ważenia niemowląt , 20 sztuk łóżeczek niemowlęcych z materacami oraz ssak elektroniczny – urządzenie służące do odsysania dróg oddechowych u niemowląt w nagłych przypadkach.
Jeśli podsumujemy nasze wspólne działania na terenie miasta to widać, iż naprawdę warto! W latach 1997 – 2015 zebraliśmy w Chełmnie ponad 460.000 zł. Honorowi dawcy oddali ponad 500 litrów krwi i co najważniejsze – chełmiński szpital otrzymał z ramienia Fundacji WOŚP urządzenia medyczne (w tym całe wyposażenie oddziału pediatrycznego i części noworodkowego) za prawie 300.000,00 zł!!!
Po spotkaniu organizacyjnym Sztabu w dniu 20 listopada b.r., ponownie ustalono, iż program przebiegu imprez sprawdza się od lat i nie wymaga większych poprawek. W dzień „XXIV Finału” (niedziela 10 stycznia 2016 r.) w samo południe na płycie rynku, przewidziano występy zespołów muzycznych, licytacje okolicznościowych złotych i srebrnych serduszek oraz obrazów,

degustację grochówki, bigosu i przejażdżki konne, pokazy walk rycerskich, prezentacje chełmińskich szkół i wiele innych atrakcji. W godzinach popołudniowych, miłośnicy „mocnego uderzenia” uczestniczyć będą w koncercie rockowym w kinoteatrze „RONDO” a punktualnie o godz. 20.00 połączymy się z całą Polską mini – pokazem sztucznych ogni czyli symbolicznym „światełkiem do nieba”.
W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o chociaż drobne wsparcie finansowe chełmińskiego finału, co przyczyni się do urozmaicenia cyklu imprez lub ufundowania ciepłego posiłku i napojów dla 60. wolontariuszy, kwestujących tego dnia na ulicach miasta. Nr konta – BS Chełmno 56 9486 0005 0000 0361 2000 0018 z dopiskiem: XXIV Finał WOŚP w Chełmnie. Szczegółowe informacje – M. Dombrowski – tel. 531 314 420

Z góry dziękujemy za przychylność i udzieloną pomoc.

Z poważaniem
Szef Sztabu WOŚP w Chełmnie
Marcin Dombrowski

Chełmno, dnia 2015-12-03

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u