Najlepsi z naszego powiatu: 60 Ogólnopolski Konkurs recytatorski

W sobotę (7 marca) w sali mieszczańskiej chełmińskiego ratusza odbyły się eliminacje powiatowe 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, przedstawiciele Chełmińskiego Domu Kultury, członkowie stowarzyszenia Teatr Agrafka z Chełmna i gość z Wąbrzeźna, którego przyjęliśmy z powodu słabego zainteresowania i odwołania eliminacji w tamtejszym rejonie, rywalizowali w dwóch kategoriach: „turnieju recytatorskim” i „turnieju teatrów jednego aktora”.

Jury z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu w składzie: Krystian Wieczyński, Radosław Garncarek i Erwin Regosz po półgodzinnej naradzie nagrodziło najlepsze i najciekawsze prezentacje. W tym roku postanowiono przyznać następujące nagrody, czyli zakwalifikować do konkursu rejonowego, który odbędzie się 21 marca 2015 roku: w kategorii „turniej recytatorski” – Zuzannę Kęprowską, Sylwię Szczęsną (Stowarzyszenie „Teatr Agrafka”) i Oliwię Kowalską (Zespół Szkół nr 2 w Chełmnie) oraz w kategorii „turniej teatrów jednego aktora” – Bartłomieja Zaleśkiewicza z Wąbrzeźna. Wyróżniono również: Monikę Meterę (Stowarzyszenie „Teatr Agrafka”) i Dorotę Kos (Chełmiński Dom Kultury).

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakwalifikowani i wyróżnieni – atrakcyjne nagrody książkowe. Jurorzy jeszcze przez godzinę po zakończeniu prezentacji służyli recytatorom i aktorom (szczególnie zwycięzcom), fachowymi radami i wskazówkami, aby uniknąć błędów w przyszłości.

Organizatorem konkursu był Chełmiński Dom Kultury, koordynatorem – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu a fundatorem nagród – Starostwo Powiatowe w Chełmnie. Za udostępnienie sali dziękujemy Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

OKR_2015_1 OKR_2015_2 OKR_2015_3 OKR_2015_4 OKR_2015_5 OKR_2015_6 OKR_2015_7 OKR_2015_8 OKR_2015_9

źródło: ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u