Piąta edycja “Syreniady” odwiedziła Chełmno

W miniony weekend miała miejsce piąta edycja Syreniady – zlotu miłośników zabytkowych Syrenek. Jak co roku, tak i tym razem, organizatorzy połączyli wystawę ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Na ich szlaku znalazło się także Chełmno. Co niektórym zakręciła się łezka w oku na widok syrenki.
Wcześniej uczestnicy z Ostromecka udali się do Zamku Bierzgłowskiego, siedziby zamku krzyżackiego, a wieczorem “syreniarze” udali się do Świecia, na Zamek gdzie czekały na nich liczne atrakcje i nocne zwiedzanie ruin. W niedziele syreniarze pojawili się na Chełmińskim rynku tam wystawa syrenek cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przechodniów i mieszkańców Chełmna, gdy każdy mógł pooglądać zabytkowe pojazdy grupa uczestników wybrała się na zwiedzanie Miasta Zakochanych.

_DSC0021
Po godzinie 13 syrenki ruszyły kolumną do Ostromecka, gdzie odbył się niezwykły, pełen humoru, dowcipu koncert znanego barytona – Krzysztofa Filasińskiego.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

2 komentarze to “Piąta edycja “Syreniady” odwiedziła Chełmno”

  1. Szkoda, że w tym roku nie udało się dojechać do CCH na ten event.

  2. a ja Byłem, pieknie wyszlismy ;p

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u