Pracowite  2 miesiące chóru “Collegium Cantorum”

Minione 2 miesiące były dla chóru “Collegium Cantorum” bardzo pracowite i obfitowały udziałem w festiwalu i licznych koncertach.

24 maja  wziął udział w 38. Przeglądzie Artystycznym Chórów Województwa Kujawsko-Pomorskiego “Wiosna w Solankach” w Inowrocławiu. Tego samego dnia zaprezentował się licznie zgromadzonej publiczności w Katedrze Bydgoskiej w ramach V Koncertów Maryjnych z Różą.

31 maja pod egidą Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy zaśpiewał Koncert Maryjny z Różą w kościele pw. WNMP w Chełmnie wraz z chórami z Osia i Warlubia.

Dzięki wsparciu finansowemu i organizacji wyjazdu przez Urząd Marszałkowski w dniach 13-14 czerwca  chór reprezentował Województwo Kujawsko-Pomorskie na IV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej “O Złotą Wstęgę Solczy” w Ejszyszkach na Litwie. Udział ten zaowocował zdobyciem Brązowej Wstęgi Solczy przez Męski Zespół Wokalny “Collegium Cantorum”. W ramach koncertów towarzyszących w/w festiwalowi oprawił niedzielną Mszę Świętą i zaśpiewał koncert w kościele pw. WNMP w Podborzu.

28 czerwca wziął udział w XI Koncercie Pieśni Kościelnej w Zblewie, gdzie spotkał się z miłym przyjęciem i wielką gościnnością.

29 czerwca z okazji “Dni Chełmna” wystąpił z koncertem “Musica Sacra” w kościele pw. ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła. Miłym akcentem tego koncertu było wręczenie przez Panią Magdalenę Ludwikowską w imieniu Burmistrza Miasta Chełmna Listów Gratulacyjnych odznaczonym Brązowymi Krzyżami Zasługi działaczom Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru “Collegium Cantorum”.

Ostatnim występem przed wakacyjnym odpoczynkiem był koncert “Świętemu śpiewajmy” z okazji wprowadzenia Relikwii Krwi Świętego Jana Pawła II do parafii w Świekatowie.Ten wielki koncert chór zaśpiewał z chórem “Chorus Osensis” z Osia i Warlubskim Chórem Kameralnym z towarzyszeniem Orkiestry Dętej ze Świecia.

bydgoszcz1 bydgoszcz2   dni chełmna1 dni chełmna2 inowrocław1  litwa1 litwa2 litwa3 świekatowo1 świekatowo2 świekatowo3 zblewo1  zblewo3bydgoszcz3chełmnozblewo2inowrocław2

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u