Wesoła nutka 2015

W niedzielne przedpołudnie (29 marca ‘2015) sala widowiskowa kinoteatru „RONDO” już po raz dwudziesty gościła młodych piosenkarzy w ramach POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „WESOŁA NUTKA”. Po eliminacjach wstępnych, które odbywały się w lutym i marcu b.r. w Chełmnie i gminach naszego powiatu, na scenie zaprezentowało się blisko 100 wykonawców w kategoriach: soliści 7 – 12 lat, zespoły wokalne 7 – 12 lat, soliści 13 – 18 lat oraz zespoły wokalne 13 – 18 lat.

Prezentacje sceniczne oceniało jury w składzie: Roman Fieberg – przewodniczący (pedagog, muzyk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) oraz Anna Fijałkowska (instruktor tańca i śpiewu z ChDK). Poziom wystepów został oceniony bardzo wysoko, a młodzi artyści walczyli również o zakwalifikowanie się do konkursów wojewódzkich. Mimo presji, jaką wywiera na wykonawców rywalizacja, występom towarzyszył uśmiech i radość z możliwości zaprezentowania sie na scenie.

Po wysłuchaniu wykonawców JURY postanowiło przyznać:
– w kategorii „soliści 7 – 12 lat”
I miejsce – Patrycji Płocińskiej (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie),
II miejsce – Klaudii Musiałowskiej (Szkoła Podstawowa w Trzebczu)
III miejsce – Zosi Kosińskiej (GOK Unisław).

– w kategorii „soliści 13 – 18 lat”
I miejsce Roksanie Kaszewskiej (Chełmiński Dom Kultury)
II miejsce – Kseni Napieralskiej (Świetlica Środowiskowa Lisewo)
III miejsce – Oliwii Wiśniewskiej (GOK Papowo Biskupie).

Wyróżnienie przyznano Natalii Ogonowskiej (Gimnazjum nr 2 w Chełmnie) a Patrycja Rutkowska (Chełmiński Dom Kultury) otrzymała zaproszenie do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki „DEBIUT” w Ciechocinku.

– w kategorii „zespoły wokalne 7 – 12 lat” miejsc nie przyznano. Wyróżnienia trafiły do: zespołu „Wiolinki”, zespołu wokalnego (Zespół Publicznych Szkół Kijewo Królewskie) oraz do zespołu „Nieidealni” (GOK Unisław).

– w kategorii „zespoły wokalne 13 – 18 lat” miejsc i wyróżnień nie przyznano.

Ksenia Napieralska (Świetlica Środowiskowa Lisewo) i Roksana Kaszewska (Chełmiński Dom Kultury), reprezentować będą nasz powiat podczas Festiwalu Piosenki „AWANS’15” w Żninie, a Patrycja Rutkowska (Chełmiński Dom Kultury) na Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki „DEBIUT’15” w Ciechocinku.

Oprócz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców, wszyscy piosenkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy, a w czasie przerwy i obrad jury zaprezentowały się zespoły tańca nowoczesnego i współczesnego oraz „Mażoretki” z Chełmińskiego Domu Kultury. Nagrody w postaci sprzętu muzycznego w obecności jurorów wręczali: Wojciech Bińczyk – Wicestarosta Powiatu Chełmińskiego i Janusz Napora – dyrektor domu kultury w Chełmnie.Przegląd zorganizował Chełmiński Dom Kultury.

piosenka_f1 piosenka_f2 piosenka_f3 piosenka_f4 piosenka_f5 piosenka_f6 piosenka_f7 piosenka_f8 piosenka_f9 piosenka_f10 piosenka_f11

źródło: ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u