Wizyta Orkiestry Dętej ChDK w Unlingen w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży

Na zaproszenie Musikverein Unlingen e.V – orkiestry dętej z Unlingen, od 23 do 28 lipca 2015 roku Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury z towarzyszącym jej zespołem „Mażoretek” brała udział w Festiwalu Orkiestr Dętych w Unlingen / Niemcy / w ramach święta Annafest ‘2015. Tegoroczny festiwal był największym wydarzeniem kulturalnym w Unlingen. Wraz z orkiestrą chełmińską udział brały też orkiestry niemieckie. W ramach projektu, po uroczystym muzycznym powitaniu, nasz zespół uczestniczył w nocnym koncercie galowym, a już dnia następnego w godzinach rannych wraz z orkiestrą dętą z Unlingen zaprezentował się podczas Mszy Świętej Polowej.

Niespodzianką i niezapomnianym przeżyciem był z pewnością wyjazd orkiestry z Chełmna nad Jezioro Bodeńskie – jeziora u podnóża Alp, na pograniczu Niemiec, Austrii i Szwajcarii, trzecim pod względem wielkości w Europie środkowej. W trakcie pobytu muzycy naszej orkiestry mieli możliwość zapoznania się z kulturą niemiecką, tradycyjnymi potrawami tamtego regionu, nawiązania kontaktów muzycznych i towarzyskich. Członkowie orkiestry mieszkali u zaprzyjaźnionych rodzin.

Układ partnerski między zespołami został podpisany w 2000 roku, podczas pierwszej wizyty delegacji z Chełmna w Unlingen. Jego efektem była wizyta orkiestry z Chełmna na festiwalu w Unlingen juz w roku 2001. Zespół z Niemiec gościł w Chełmnie juz w 2002 roku, a kolejne wspólne granie w naszym mieście miało miejsce w 2014 roku. Delegacje orkiestr uczestniczą w ważnych wydarzeniach, świętach itp. Wyjazd, realizowany w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży jest dofinansowany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży i Gminę Miasto Chełmno.

Unlingen_2015 (1) Unlingen_2015 (2) Unlingen_2015 (4) Unlingen_2015 (5)

Źródło : ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u