2016.09.17 – Święto kapusty (Bruki Unisławskie)

Już w sobotę, 17 września na boisku szkolnym w Brukach Unisławskich będziemy obchodzić po raz szósty Święto Kapusty. Na ten dzień przygotowano bogaty program, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Tuż po oficjalnym rozpoczęciu imprezy, które zaplanowano na godz. 15.00, zaprezentują się panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które za symboliczną opłatą będą raczyły smakoszy potrawami z kapusty. Na uczestników imprezy czekają również oryginalne konkurencje sportowe z kapustą w roli głównej oraz konkurs kulinarny „Kapusta w roli głównej” i konkurs wiedzy „Kapuściany Omnibus” z bogatymi nagrodami.

Będzie też widowiskowa parada kapuściana oraz kapuściane studio fotograficzne, pokazy rzeźbienia w warzywach połączone z warsztatami i wystawy fotograficzne poświęcone poprzednim edycjom imprezy. Zagości również wystawa zwierząt egzotycznych. Swoje kapuściane produkty serwować będą też agroturystyki oraz inne zainteresowane organizacje, na ich zgłoszenia czeka GOK do 15 września, tel. 56 6868 734, email: gok@unislaw.pl

Tradycyjnie przewidziano pokazy szatkowania i ubijania kapusty, przy użyciu dawnych przedmiotów niezbędnych w kuchni, będą swoistym powrotem do tradycji. Dowiemy się też o zdrowotnych właściwościach kapusty. W części artystycznej zaśpiewają zespoły wokalne, zagra też orkiestra dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. Dzieci wesołe chwile spędzą w „Zakątku animacji GOK-u” na „Przystanku Biblioteka” i w specjalnym autobusie z animacjami na zabawach integracyjnych.

Gwiazdą wieczoru o godz. 19.00 będzie Ryszard Rynkowski. Każdy będzie też mógł ogrzać się przy ognisku. Imprezę zakończy zabawa pod chmurką, która potrwa do godz. 22.00. Ponadto, w urokliwych zakątkach otoczonych lasem rozstawione zostaną stoiska: twórców ludowych, dmuchańce, plaża Lokalnej Grupy Działania Zakole Dolnej Wisły. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił na stoisku poświęconym robotyce, pokazach dawnej broni, będzie można też odwiedzić stoisko Pit-Bikeów – małych motocykli crossowych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do gminy Unisław.

swietokapusty

źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u