„DNI CHEŁMNA 2016” już za nami…

Tegoroczne „Dni Chełmna” rozpoczęły się w piątek /24.06./ „Ukraińską Nocą Kupały w Mieście Zakochanych” nad Jeziorem Starogrodzkim z udziałem Zespołu Folklorystycznego „Kanivczanka” z Ukrainy i Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” z ChDK. Przed pokazem obrzędów, uruchomione zostało m.in. stoisko Lokalnej Grupy Działania „Vistula” Starogród ze swojskim jedzeniem, degustacją i wyrobami twórców ludowych, na scenie natomiast wystąpiły wokalistki z pracowni „MusicLab” i tancerze „Break Dance” z ChDK, zespół ludowy „Kanivczanka” z Kaniowa, sportowcy z ukraińskiego klubu „IVAZAR” i klubu „Karate Kyokushin” z Chełmna oraz DJ GLICA.

Przed sceną odbywały się pokazy walk rycerskich w wykonaniu Bractwa „Chorągiew Ziemi Chełmińskiej”. Po symbolicznym puszczeniu wianków na wodę, Zastęp Rycerski z Chełmna zaprezentował efektowny pokaz „TAŃCA Z OGNIEM”.

Materiał wideo specjalnie dla serwisu chelmno.com.pl przygotowało MMS studio

 
W Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarta została wystawa prac plastycznych Mariana Czyżewskiego z cyklu „Chełmnianie i ich pasje”, w Kościele Farnym PW WNMP natomiast, odbył się kolejny koncert w ramach „XIV Chełmińskich Wieczorów Organowych” z udziałem Romana Peruckiego na organach i Józefa Kolinka na skrzypcach. Miłośnicy teatru w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 uczestniczyli w premierze spektaklu pt. „Mamo, co to za ptaszek”.

W sobotę /25.06./ na boisku bocznym przy Stadionie Miejskim od godz. 9.00 przebiegał IV Ogólnopolski Turniej Ultimate Frisbee “OBRONA WZGÓRZA”, a nad Jeziorem Starogrodzkim, sportowcy – amatorzy rywalizowali w „V TRIATHLONIE MONDI DLA AMATORÓW”. Po południu, tuż po podpisaniu układu partnerskiego pomiędzy Chełmnem a ukraińskim miastem Kaniów,

na płycie chełmińskiego rynku od godz. 14.30 rozpoczął się cykl koncertów pn. „ŚPIEWAJMY RAZEM W MIEŚCIE ZAKOCHANYCH”. Całość rozpoczęły animatorki zabaw „FUNIMKI” z programem dla dzieci, po czym nastąpiła przerwa spowodowana meczem 1/8 Finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Szwajcarii. Po niezwykłych emocjach, dogrywce, rzutach karnych i zwycięstwie Polaków impreza potoczyła się dalej. Swoje umiejętności przed i na scenie zaprezentowali: Klub Sportowy „IVAZAR” i zespół taneczny „KANIVCZANKA” z ukraińskiego Kaniowa oraz wokalistki z pracowni muzycznej „Music Lab”, działającej przy ChDK.

Mimo ulewnego deszczu i burz piorunami, największe emocje wśród wytrwałej publiczności wywołał występ uczestnika programu TV „THE VOICE OF POLAND VI” – TOBIASZA STANISZEWSKIEGO oraz koncert gwiazdy wieczoru w klimatach „hippisowskich” lat ’70 – ANI RUSOWICZ z zespołem.

W niedzielę /26.06./ w godzinach porannych odbyła się kolejna część IV Ogólnopolskiego Turnieju Ultimate Frisbee “OBRONA WZGÓRZA” i zawody dla wędkarzy nad Jeziorem Czystym o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna oraz Puchar Dyrektora ChDK. W samo południe w Parku „Nowe Planty” zagrała Orkiestra Dęta ChDK z towarzyszeniem roztańczonych „Mażoretek”, a tuż po nich zaprezentował się Dziecięcy Zespół Taneczny „ULYBKA” z Pińska na Białorusi. W Muzeum Ziemi Chełmińskiej o godz. 14.00 nastąpiło otwarcie „VII Wystawy Prac Plastycznych Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ChDK”.

O godz. 17.00 liczna grupa melomanów bawiła się w Kościele p.w. św. Piotra i św. Pawła. na koncercie pn. „ŚWIATOWA MUZYKA KAMERALNA” z udziałem klarnecisty Wojciecha Mrozka i skrzypka Bolesława Siarkiewicza, którym towarzyszył kwartet smyczkowy. Miłośnicy teatru w godzinach wieczornych w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 ponownie skorzystali z oferty spektaklu pt. „Mamo, co to za ptaszek”.

Foto:PITREX TEXT CHDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u