KPP Chełmno: Komendant spotkał się z mieszkańcami

Wczoraj po południu komendant chełmińskiej policji spotkał się z mieszkańcami miasta w ramach prowadzonych od kilkunastu dni konsultacji społecznych. Po raz kolejny okazało się, że największą bolączką społeczności chełmińskiej są słabo oświetlone przejścia dla pieszych, kierowcy parkujący w niedozwolonych miejscach i hałaśliwa młodzież.

To już kolejne spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie z mieszkańcami powiatu. Tym razem szef mundurowych spotkał się z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas spotkania podinspektor Marek Majka przedstawił cele i założenia dotyczące tworzenia map zagrożeń powiatu chełmińskiego. Omówił dane statystyczne dotyczące przestępczości odnotowanej w roku ubiegłym na terenie miasta, zagrożenia wykroczeniami oraz stan bezpieczeństwa na drogach.
Następnie głos zabrali uczestnicy, którzy poinformowali komendanta o swoich spostrzeżeniach. Przekazali również informacje na temat istniejących zagrożeń wymagających interwencji policji. Głównie dotyczyły one nieoświetlonych lub słabo widocznych przejść dla pieszych, kierowców jeżdżących przez miasto z dużą prędkością, nieustępujących pierwszeństwa pieszym, parkujących w miejscach niedozwolonych. Poruszony został również wątek często nie działającej sygnalizacji świetlnej na ulicy Dworcowej (w okolicy osiedla M. Skłodowskiej).

Na zakończenie spotkania komendant poinformował, że mieszkańcy w dalszym ciągu mogą informować mundurowych o zagrożeniach dzwoniąc do komendy lub pisząc informacje w formie elektronicznej.

IMG_20160217_181512_BURST004 IMG_20160217_181540

źródło: kom. Agnieszka Sobieralska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u