KPP Chełmno: “Logistyk” uczył się pracy w patrolu

To już trzecie spotkanie policjantów z uczniami klas mundurowych jednej z chełmińskich szkół. Tym razem funkcjonariusze przybliżali młodzieży na czym polega codzienna służba prewencyjna. Oprócz wiedzy teoretycznej młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z taktyką i techniką przeprowadzania interwencji, które nie zawsze odbywają się spokojnie i bezpiecznie.

Chełmińscy policjanci wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie od roku realizują innowacyjny program pedagogiczny pod hasłem “Przed wyborem pracy w służbach mundurowych”. Celem programu jest przybliżenie uczniom rozpoczynającym naukę w technikum o profilu logistycznym charakteru i rodzaju służby w formacjach mundurowych. Wśród nich oczywiście policji. Podczas teoretycznych i praktycznych zajęć odbywających się w trakcie całego roku szkolnego uczniowie zdobywają wiedzę o służbie w policji. Nikt bardziej nie przybliży im i nie pokaże tego “fachu” jak sami policjanci. Młodzi ludzie mają okazję zapoznać się nie tylko z aktami prawnymi regulującymi naszą pracę ale także mogą przyjrzeć się z bliska, od tzw. “kuchni” naszym codziennym obowiązkom służbowym.

03.03. odbyły się kolejne zajęcia, w trakcie których policjanci zapoznawali uczniów “logistyka” z codzienną pracą funkcjonariuszy prewencji, między innymi ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Fachowcy z tej dziedziny omówili zadania jakie mają do wykonania w ramach pełnionej służby. Oprócz wiedzy teoretycznej, policjanci zaprezentowali również swoje umiejętności praktyczne z zakresu taktyki i techniki interwencji. “Przyszli funkcjonariusze” mieli okazję zobaczyć jak policjant obezwładnia napastnika, jakich chwytów używa aby udaremnić mu ucieczkę czy dalszy atak. Nie zabrakło chętnych, którzy “na własnej skórze” chcieli sprawdzić jak działają policyjne chwyty i jaki przynoszą skutek.

To już kolejne edukacyjne spotkanie chełmińskich policjantów z uczniami technikum logistycznego o profilu mundurowym. Zajęcia edukacyjne z przedstawicielami umundurowanych formacji mają ułatwić im wybór przyszłego zawodu.

IMG_20160303_133823 IMG_20160303_134753 IMG_20160303_135036

źródło: kom. Agnieszka Sobieralska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u