KPP Chełmno: Pogadanka o bezpieczeństwie w “Calineczce”

Funkcjonariusz z chełmińskiej komendy był gościem w Przedszkolu „Calineczka” mieszczącego się przy ul. M.C.Skłodowskiej w Chełmnie. Spotkanie to było doskonałą okazją do porozmawiania z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze, a także w domu.

17.10 na terenie przedszkola „Calineczka” odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantem. Funkcjonariusz przeprowadził zajęcia na temat bezpieczeństwa. Poruszono zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego dla pieszych. Przypomniał miedzy innymi, aby poruszać się po drodze pod opieką osób dorosłych. Oprócz bezpieczeństwa na drodze, gość omówił bardzo ważny temat dotyczący kontaktu z osobami obcymi.

Wyemitowano najmłodszym film o zasadach i przepisach obowiązujących na jezdni i w jej obrębie. W filmie nie zabrakło informacji o zagrożeniach i skutkach nieodpowiedzialnych zachowań. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak poważne skutki zdrowotne mogą ich spotkać gdy nie będą uważać na drodze.

Na zakończenie grupa „Motylków” i „Elfów” została wyposażona w elementy odblaskowe.

143-152286 143-152287

źródło: sierż.szt. Anita Zielińska
KPP Chełmno

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u