KPP Chełmno: Rywalizowali w Powiatowym Turnieju WoRD

Reprezentanci szkoły podstawowej w Kolnie oraz gimnazjum nr 2 w Chełmnie, którzy wygrali wczoraj powiatowe rozgrywki, wezmą udział w okręgowych eliminacjach wiedzy o ruchu drogowym.

W czwartkowe przedpołudnie (12.05). na terenie Gimnazjum nr 2 w Chełmnie odbył się powiatowy turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wcześniej uczniowie szkół powiatu chełmińskiego rywalizowali w turniejach gminnych i miejskim. Czteroosobowe zespoły szkół podstawowych oraz trzyosobowe drużyny gimnazjalistów z miasta i gminy Chełmno musiały wykazać się wiedzą z zakresu obowiązujących przepisów drogowych. Turniej, do którego przystąpili uczniowie z podstawówek z Kolna i SP nr 2 w Chełmnie oraz gimnazjaliści z chełmińskiej dwójki i Podwieska, odbył się jak co roku dwuetapowo. Najpierw uczniowie przystąpili do pisemnego egzaminu – rozwiązując testy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Drugi etap polegał na pokonaniu rowerem toru przeszkód.

Drużyna, która uzyskała najlepsze noty weźmie udział w turnieju okręgowym. Już wiadomo, że powiat chełmiński reprezentować będzie drużyna Szkoły Podstawowej z Kolna oraz gimnazjaliści z Chełmna
Dla uczniów, którzy wzięli udział w dzisiejszych eliminacjach upominki oraz nagrody przygotowali: Stowarzyszenie Zapobiegania Tragediom na Drodze i Wspierania Ofiar Wypadków „Bezpieczne Chełmno” oraz chełmińska komenda policji. Dzięki stowarzyszeniu, które już kilka lat temu zakupiło na ten cel rowery i co rocznie udostępnia je w miejskich i powiatowych eliminacjach.

Za reprezentujących nasz powiat w okręgowych zmaganiach trzymamy kciuki i życzymy miejsca na podium.

20160512_122222_Burst02 20160512_122640 20160512_122830 20160512_125706 20160512_125839

źródło sierż. szt. Anita Zielińska
KPP Chełmno

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u