KPP Chełmno: “Trzeźwy poranek” w Chełmnie

Niestety, nie wszyscy kierowcy ruszyli wczoraj w trasy trzeźwi. W trakcie akcji prowadzonej przez chełmińskich policjantów wyeliminowano z dalszej jazdy trzech pijanych kierowców aut.

19.10 od godziny 6.00 policjanci z chełmińskiej drogówki prowadzili kolejne już działania pod hasłem “Trzeźwy Poranek”, których głównym celem było wyeliminowanie z drogi nietrzeźwych kierowców. Jako punkt kontroli obrali tym razem Chełmno oraz drogi wylotowe z tej miejscowości. Wszyscy kierowcy poruszający się po tych drogach zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organiźmie. Znaczna większość z nich na szczęście poranek rozpoczęła na trzeźwo. Niestety, byli i tacy, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu i jechali drogami naszego powiatu. O godzinie 7.20 na ul. Dworcowej mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy skoda octavia. 57-latek miał w organiźmie jeden promil a ponadto orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Półtorej godziny później na ulicy Nad Groblą zatrzymany został 22-letni kierowca audi, który “wydmuchał” 0,36 promila. A o godz. 9:15 mundurowi zatrzymali kierującego vw passat, który miał prawie jeden promil w organiźmie. Na szczęście nietrzeźwi kierowcy w porę zostali zatrzymani i wyeliminowani z dalszej jazdy. Nie zdążyli zrobić krzywdy zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu.

57-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowcy audi grozi kara grzywny albo aresztu. Natomiast kierowcy vw passata grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

143-152702

źródło sierż.szt. Anita Zielińska
KPP Chełmno

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u