KPP Chełmno: Uczyli się o bezpieczeństwie i dostali odblaski

Opaski odblaskowe przekazane przez toruński caritas otrzymali między innymi najmłodsi uczniowie robakowskiej podstawówki z rąk chemińskich policjantów. Oprócz odblasków dzieci wzbogaciły się o wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa na drodze oraz w innych miejscach. Spotkanie zakończyło się oczywiście prezentacją radiowozu.

Chełmińscy policjanci odwiedzili uczniów z klas I – III oraz oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Robakowie. W trakcie spotkania mundurowi przekazali najmłodszym mieszkańcom gminy Stolno wiele informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach ( szczególnie tych wiejskich, nieoświetlonych, bez chodników dla pieszych). Przypomnieli o obowiązku poruszania się lewą stroną drogi, o obowiązku zakładania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmroku (namawiali wręcz aby takie odblaski dzieci zakładały za każdym razem gdy wychodzą z domu).

Nie zabrakło tematów o odpowiednim zachowaniu się podczas spotkania obcej osoby czy agresywnego zwierzęcia.
Dzieci były nie tylko ciekawe jak bezpiecznie poruszać się po drodze, dopytywały się również o zawód policjanta. Interesowało ich co policjanci robią w pracy, czym jeżdżą, jak zatrzymują przestępców. Nie obyło się więc bez pokazu radiowozu i włączeniu “kogutów”.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli uczniom podstawówki opaski odblaskowe, które przekazał im na działania profilaktyczne toruński caritas.

SP Robakowo

źródło: kom. Agnieszka Sobieralska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u