KPP Chełmno: Uwaga na oszustów na A1

Chciał pomóc, a został oszukany. Jadący z okolic Warszawy do Gdańska mężczyzna został zatrzymany przez kierowcę pojazdu osobowego, który poprosił o pomoc. Poszkodowany stracił 2200 zł.

We wtorek chełmińska policja otrzymała informację o oszustwie, do którego doszło na odcinku autostrady A1 w okolicy węzła Lisewo. Mężczyzna jadący autostradą A1 z Warszawy do Gdańska podczas podróży został zatrzymany przez mężczyznę, który gwałtownie wbiegł na jego pas ruchu. Oszukany mężczyzna twierdzi, że kierowca osobowego auta był obcokrajowcem, był elegancko ubrany, nawiązał rozmowę w języku angielskim i powiedział, że zabrakło mu paliwa, że jest dyrektorem w niemieckiej firmie i że pilnie musi dojechać do Niemiec. Takim zachowaniem wzbudził zaufanie gdańszczanina. Wręczył poszkodowanemu wizytówkę z której również wynikało, że jest dyrektorem firmy z siedzibą w Niemczech i obiecał, że pożyczone pieniądze zwróci przelewem na jego konto. Prosił o podwiezienie do najbliższej stacji paliw. W zamian za pożyczenie 200 zł na siłę oferował wyroby ze złota, praktycznie wciskając je poszkodowanemu w dłonie i do schowka pojazdu. Podczas dojazdu do stacji paliw mężczyzna kategorycznie zażądał od poszkodowanego 500 euro. Z uwagi na obawy o swoje zdrowie i życie mężczyzna ten w bankomacie w Lisewie wypłacił 2000 zł i wręczył je „biznesmenowi” z Niemiec. Oczywiście po otrzymaniu pieniędzy mężczyzna przepadł bez śladu.

Nie jest to odosobniony przypadek na terenie powiatu chełmińskiego. Dyżurny KPP Chełmno w ostatnim czasie kilka razy otrzymał już informację o takim zachowaniu obcokrajowców.

Wszelkie próby zatrzymywania pojazdów na autostradzie przez osoby nieupoważnione, jeśli nie mamy do czynienia z ewidentnym wypadkiem lub kolizją powinny wzbudzać podejrzenia.

Policjanci ostrzegają, by zachować czujność podczas takich sytuacji i koniecznie poinformować najbliższą jednostkę Policji dzwoniąc pod nr 997 lub 112.

źródło: KPP Chełmno

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u