KPP Chełmno: Zbliżają się wakacje, kilka słów o bezpieczeństwie

Chełmińscy policjanci jak co roku o tej porze uczestniczą w różnego rodzaju piknikach i spotkaniach integracyjnych. Mundurowi w trakcie tego typu imprez chcą dotrzeć do jak największej liczby uczestników, przede wszystkim tych najmłodszych, aby przypomnieć im o bezpiecznych zasadach podczas wakacji. Rodzicom natomiast przypominają o baczniejszym nadzorze nad swoimi pociechami ponieważ zbyt duża ilość wolnego czasu niesie za sobą “dziwne” pomysły.

Niedzielny piknik w Lisewie był okazją do spotkania się z lokalną społecznością. Funkcjonariusze z chełmińskiej komendy w trakcie pokazów policyjnego sprzętu i wyposażenia rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, przede wszystkim nad wodą, w lesie oraz na drodze. Nie zabrakło informacji jak maluchy mają zachować się gdy obca osoba zapuka do mieszkania lub spotka ich na drodze. W trakcie rozmów z rodzicami mundurowi przypominali o należytym sprawowaniu i zapewnieniu stałej opieki nad dziećmi w trakcie wakacyjnych dni.

Podczas pikniku dzieci mogły “zabawić się” w przestępcę i poddać się daktyloskopii. Chętnie zostawiali swoje odciski palców na kartach daktyloskopijnych. Starsi uczestnicy, zakładając alkogogle, mogli sprawdzić jak czuje się i funkcjonuje człowiek “po kielichu”.

Nie tylko pikniki i imprezy organizowane na terenie naszego powiatu są miejsce, gdzie pojawiają się policjanci. Przed zakończeniem roku szkolnego mundurowi spotykają się z uczniami na ostatnich szkolnych zajęciach i rozmawiają z nimi o zasadach bezpieczeństwa.

20160619_164947 20160619_165421 20160619_171609 20160619_171913

źródło: kom. Agnieszka Sobieralska
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u