KPP Chełmno: Znakowali rowery na festynie

Festyn, piknik czy impreza integracyjna jest nie tylko dobrą okazją i miejsce do rozmowy na temat bezpieczeństwa ale jest też odpowiednim momentem do oznakowania roweru i przypomnienia właścicielowi o odpowiednim zabezpieczeniu swego mienia.

W miniony weekend podczas obchodów Święta Gminy Unisław policjanci mieli okazję spotkać się z unisławską społecznością i oznakować rowery, którymi przybyła na piknik. Chętnych do zarejestrowania swojego jednoślada w policyjnych systemach informacyjnych nie brakowało. Mundurowi znakowali rowery górskie, damki, rowery dziecięce a nawet trójkołowe – rehabilitacyjne.
Właścicielom przypominali, że oznakowanie roweru nie gwarantuje jego “nietykalności” i nie zwalnia z odpowiedniego zabezpieczenia ponieważ pozostawienie jednoslada choć na chwilę bez nadzoru jest najczęstszym powodem utraty mienia. Nie bez powodu mówi się, że “OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA” dlatego też nie dajmy ku temu podstaw żadnemu “amatorowi cudzej rzeczy”.

Policjanci przypominają również, że nie tylko na piknikach i festynach znakują jednoślady. Każdy kto chciałby oznakować rower może dotrzeć do chełmińskiej komendy lub zadzwonić pod numer 56 677 42 09 celem uzgodnienia terminu. Znakowanie jest bezpłatne, właścicielm roweru musi być osoba dorosła, zasadnym jest przedstawienie dokumentu zakupu lub złożenie oświadczenia, że rower nie pochodzi z kradzieży.

IMG_20160624_161538 IMG_20160624_163359

źródło: kom. Agnieszka Sobieralska, Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u