KPPSP Chełmno: Ćwiczenia w Kałdusie

W dniu 21 października br. o godz. 16:00 do stanowiska kierowania KP PSP w Chełmnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Kałdus. Na miejsce udały się cztery zastępy strażaków. Po rozpoznaniu przekazano informację do dyżurnego operacyjnego powiatu, że pali się ok. 1 hektar lasu w okolicach Góry św. Wawrzyńca i potrzebne są dodatkowe siły i środki ze względu na możliwość rozprzestrzenienia się pożaru. Na miejsce zadysponowano dodatkowo dwa plutony w sile sześciu zastępów. W trakcie działań świadkowie poinformowali o osobie poszkodowanej, prawdopodobnie podpalaczu, który ze szczytu pobliskiej góry obserwował rozwój pożaru i podczas ucieczki złamał kończynę dolną. Ratownicy przeprowadzili skuteczne działania gaśnicze, zorganizowano zasilanie w wodę poprzez dowożenie oraz udanie zabezpieczono i przekazano służbom medycznym poszkodowanego.

Wg. powyższego scenariusza KP PSP w Chełmnie przeprowadziła ćwiczenia zgrywające dla jednostek OSP nie włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z powiatu chełmińskiego. W ćwiczeniach udział wzięło 10 zastępów i 54 strażaków.

img_0800 img_0801 img_0803 img_0805 img_0806 img_0807 img_0810

źródło:  kpt. mgr Tomasz Guzek
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u