Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK w Toruniu 19 XI 2016

Organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 był Toruński Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Artura Wilento 5dan. Współorganizatorami była Polska Federacja Kyokushin Karate.

Zawody odbyły się w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK w Toruniu ul. Św. Józefa 11
Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach – kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. W Mistrzostwach wzięło udział 209 zawodników z 36 klubów. PFKK, Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai

W konkurencji kata wzięło udział 79 zawodników.

W konkurencji kumite walczyło 179 zawodników. Zawody rozegrano na trzech matach.

To były wyjątkowe zawody stojące na bardzo wysokim poziomie. Konkurencje kata do lat 12 dziewcząt jak i chłopców były najbardziej obstawioną konkurencją. W każdej z grup było po 37 zawodników.
Zawodnicy Chełmińskiego Klubu Kyokushin Karate pojechali na mistrzostwa w dziewięcioosobowym składzie. Większość to debiutanci najbardziej utytułowany zawodnik chkkk to Hubert Rokoszewski muli medalista.

Wyniki naszych zawodników:
Najlepiej spisał się Łukasz Chmielecki który został podwójnym vi-ce mistrzem Polski w kata do lat 12 i kumite 11-12 lat -37 kg chłopców.
Maja Jaruszewska została vi-ce mistrzynią Polski kata do lat 12 dziewcząt. Należy podkreślić to że Maja ma zaledwie 9 lat a przed nią jeszcze trzy lata startów w tej kategorii. 4 miejsce w kumite do lat 16 ł -75 kg zdobył Grzegorz Płomiński. 4 miejsce kata do lat 16 wcześniej wspomniany Hubert Rokoszewski .

Ponadto w pierwszej szóstce znalazł się Igor Grzeszczak kata do lat 12. Kumite do lat 16 – 65 kg Aleksandra Otlewska 7-8 miejsce. Adrian Moskal w pierwszej dziesiątce kumite do lat 14 – 65 kg. Oskar Modzelewski kumite do lat 12 – 37 kg pierwszej dziesiątce.

Drużynowo w konkurencji kata Chełmiński Klubu Kyokushin Karate zajął czwarte miejsce.

W imieniu swoim i zarządu klubu składam podziękowania wszystkim zawodnikom.

druzyna-chkkk-m-polski-torun-19-11-2016 lukasz-chmielecki-2-miejsce-kata-do-lat-12 maja-jaruszewska

źródło: ichał Okoński
Prezes ChKKK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u