Orkiestry Dęte rywalizowały w miniony weekend

W miniony weekend odbył się już “XVII Ogólnopolski Festiwal  Amatorskich Orkiestr Dętych”.  W sobotni wieczór na płycie rynku zaprezentowały się dla mieszkańców  zespoły z czeskiego, partnerskiego miasta Letovice i ukraińskiego Kaniowa, koncert wzbudził bardzo duże zainteresowanie publiczności, lecz niestety został przerwany ze względu na ulewny deszcz z wyładowaniami atmosferycznymi.

W niedzielę w musztrach paradnych ulicą Grudziądzką, od Bramy Grudziądzkiej do Rynku zaprezentowały się wszystkie orkiestry uczestniczące w Festiwalu min. Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Zarządzie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wagańcu, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu i Śliwicach, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino S.A.” w Inowrocławiu oraz goście zagraniczni – Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej w czeskich Letovicach i Orkiestra Dęta Koledżu Kultury i Sztuki w Kaniowie na Ukrainie.

_DSC0014

Chełmiński festiwal tym razem ponownie miał charakter konkursu, a całość oceniało jury w składzie: Mieczysław Żelazko (Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Goridko z Kaniowa i Pawel Gephert z Letovic. Tytuł „ORKIESTRY ROKU MIASTA ZAKOCHANYCH” i I miejsce oraz puchar otrzymała Orkiestra Dęta z Letovic, a II miejsca oraz puchary „Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury” i „Burmistrza Miasta Chełmna”, „ex aequo” – Orkiestra Dęta z Kaniowa i Orkiestra Dęta z Bydgoszczy. Pozostałe zespoły otrzymały puchary: „Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego Puzon”, „Prezesa Banku Spółdzielczego w Chełmnie”, „Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie, „Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu i „Starosty Powiatowego w Chełmnie.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u