PREZENTACJE ARTYSTYCZNE SENIORÓW W CHEŁMNIE – NAGRODY WRĘCZONE!

W niedzielę /9 października/ tym razem w HALI SPORTOWEJ Gimnazjum nr 1, odbyła się kolejna, trzynasta już edycja CHEŁMIŃSKICH SPOTKAŃ KLUBÓW SENIORA „ZŁOTY, JESIENNY LIŚĆ”. Po barwnym przemarszu uczestników „Spotkań” ulicami miasta z towarzyszeniem ORKIESTRY DĘTEJ ChDK, ponad 300. wykonawców prezentowało swój dorobek artystyczny w czterech kategoriach: „soliści i duety”, „zespoły wokalne”, „zespoły wokalno – instrumentalne” i „zespoły folklorystyczne”. Po uroczystym otwarciu „Spotkań” przez Dyrektora ChDK Janusza Naporę i wspólnym odśpiewaniu „Hymnu Chełmna”, rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, które oceniało jury w składzie: Aleksandra Gasin (nauczyciel z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Roman Fieberg (muzyk, pedagog z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy) i Ewa Porożyńska (instruktor tańca w ChDK).
W kategorii „soliści i duety” trzecie miejsce trafiło do DANIELI SZOSTEK z Debrzna, drugie przyznano WANDZIE OKOŃSKIEJ z Grudziądza, a najlepszym okazał się DUET „MY” z Unisławia.
W kategorii „zespoły wokalne” trzecie miejsce „wyśpiewał” zespół „KOCIEWIANKI” ze Świecia, drugie odebrał zespół „NOWALIJKI” z Chełmna, pierwsze zaś jednogłośnie przyznano CHÓROWI „BELCANTO” z Bydgoszczy”.
W kategorii „zespoły wokalno – instrumentalne” trzeciego miejsca nie przyznano, drugie zdobył zespół „WESOŁE KUMOSZKI” ze Zbiczna, a najlepszym okazała się grupa „NASZE WSPOMNIENIA” z Unisławia.
W kategorii „zespoły folklorystyczne” drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano, a pierwsze zdobyła grupa „GNIEWKOWIANIE” z Gniewkowa.
Zaszczytna, główna nagroda – GRAND PRIX BURMISTRZA MIASTA CHEŁMNA przyznana została zespołowi folklorystycznemu „GNIEWKOWIANIE” z Gniewkowa.


Ponadto jury postanowiło wyróżnić zespoły: „LEŚNA KRAINA” z Cierpic, „TERCJA”, „NIESPODZIANKA” i TEATR FORM RÓŻNYCH „NASZA KLASA” z Bydgoszczy, „MELODY” z Unisławia oraz „VIOLA SILWESTRIS” z Grudziądza.
W czasie „gorących” obrad komisji jurorów, na scenie zaprezentował się Kazimierz Radwański z Płocka ze swoją twórczością poetycką oraz Teatr Form Różnych „Nasza Klasa” z Bydgoszczyw spektaklu “Biesiada staropolska”.
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Chełmna a całość dofinansowali: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Gmina Miasto Chełmno, Starostwo Powiatowe w Chełmnie oraz Firma MONDI Świecie S.A. Organizatorem „Spotkań” był Chełmiński Dom Kultury a gospodarzami: zespół wokalny „Nowalijki” i Klub Seniora „Zgoda” z ChDK. Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Bydgoszcz, Polskie Radio „PiK”, Gazeta Pomorska, Dziennik „Nowości”, „Czas Chełmna”, MMS „Studio” i serwisy internetowe www.chelmno.com.pl i e-chelmno.pl

text CHDK Foto Pitrex

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u