Święta plonów w naszym powiecie za nami…

Za nami uroczystości obchodów święta plonów w naszym powiecie. Za plony dziękowali min. rolnicy z Lisewa, Unisławia, Kijewa Królewskiego, Papowa Biskupiego, Stolna i Chełmna.Poniżej przedstawiamy fotorelacje z obchodzonych dożynek w regionie.

Dożynki Powiatowe w Stolnie

Uroczystą mszą świętą dziękczynną za plony w kaplicy w Stolnie rozpoczęły się obchody dożynek, które świętowali rolnicy z naszego powiatu. Tam ksiądz Piotr Podlewski poświecił dożynkowy chleb z tegorocznych zbiorów przyniesiony przez starostów dożynek, panią Katarzynę Frankiewicz-Całbecką z Paparzyna i pana Wiesława Niedzielskiego z Obór. Po mszy dożynkowy korowód przemaszerował do auli Zespołu Szkół gdzie rozpoczęła się część oficjalna święta. Tam Zaproszeni goście podziękowali rolnikom za trud pracy we włożone żniwa, a po przekazaniu dożynkowego chleba przez starostów dożynek na ręce Starosty powiatu Zdzisława Gamańskiego i wójta Jerzego Rabeszko nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń zasłużonym rolnikom z naszego powiatu.

Kolejne to dożynki Gminne w Łunawach

Mszą świętą dziękczynną w kościele w Wielkich Łunawach, rozpoczęły się obchody dożynek gminy Chełmno. Tam poświęcony został dożynkowy chleb, którzy przynieśli starostowie dożynek Małgorzata Kiełpińska z Dolnych Wymiar i Adam Burdzel z Małych Łunaw. Po mszy uroczystości przeniosły się na boisko przy szkole podstawowej w Małych Łunawach, tam przemaszerował dożynkowy korowód, a starostowie dożynek przekazali poświęcony chleb z tegorocznych zbiorów wójtowi Krzysztofowi Wypijowi.

Ostatnie w naszym powiecie to dożynki gminne w Papowie Biskupim.

Wraz z orkiestrą dętą CHDK korowód przemaszerował przez wieś, aby dotrzeć do kościoła na uroczystą mszę świętą dziękczynną. Po mszy dożynkowy korowód dotarł na boisko szkolne gdzie starostowie dożynek Aneta Sikora i Paweł Łój z Żygląda przekazali dożynkowy chleb z tegorocznych zbiorów wójtowi Andrzejowi Zielińskiemu. Wójt podziękował rolnikom za trud ich pracy, a otrzymany chleb podzielił wśród przybyłych gości i mieszkańców. Po uroczystościach oficjalnych wystąpił min. kabaret pod Wyrwigroszem oraz grupa disco polo Skaner.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u