TEGOROCZNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE PRZEJDZIE DO HISTORII !!!

Dwudziesty czwarty już raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszym „Mieście Zakochanych”. Do ubiegłorocznego Finału miasto Chełmno zebrało prawie 460 tysięcy złotych i jak zawsze podkreślamy – chełmiński szpital otrzymał dotychczas urządzenia i sprzęt medyczny za prawie 300 tysięcy złotych!!! Cały nasz oddział pediatryczny i część oddziału noworodkowego, wyposażone są przez Fundację WOŚP, ratując zdrowie i życie najmłodszych. Ponownie w tym roku, oprócz zbiórki na rzecz ratowania życia najmłodszych, część środków przeznaczona będzie na godną opiekę medyczną seniorów. W Chełmnie, przedsięwzięcia związane z XXIV Finałem WOŚP, tradycyjnie odbywały się w chełmińskim szpitalu, Zespole Szkół nr 2, Gimnazjum nr 1, na płycie rynku oraz w kinoteatrze „Rondo”.

DSC_3245
W finałowy dzień od rana w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 walczyli piłkarze w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, a w Gimnazjum nr 1 od godz. 12.00 pod okiem fachowców ze Świecia, Bydgoszczy i z Chełmna tłumy tancerzy bawiły się na MARATONIE „ZUMBY”. Dochód z turnieju i maratonu trafił oczywiście do puszek wolontariuszy. Chełmiński szpital tradycyjnie już w swojej siedzibie przeprowadzał badania poziomu cukru, ciśnienia, chorób płuc i porady w zakresie ginekologii. Na płycie rynku w samo południe, tym razem na profesjonalnej scenie, mieszkańcy bawili się wspólnie na ćwiczeniach ze strażakami i przejażdżkach konnych. Jak zawsze – otwarcia dokonała Orkiestra Dęta ChDK oraz najmłodsi z przedszkola „Brzdąc” i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Serwowano grochówkę, którą ugotowały panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz bigos, przygotowany przez Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek”. Na scenie odbywały się występy uczniów chełmińskich szkół, solistów ChDK i licytacja złotych oraz srebrnych serduszek, które nieraz osiągały bardzo duże kwoty. Złote serce nr 1 z brylantem zakupił Jarosław Machel za 3.000 zł. Nie zabrakło pamiątkowych gadżetów Fundacji WOŚP, obrazów, prac koła plastycznego ChDK i karnetów do „Gabinetu Masażu” Magdy Jaskóły oraz na „tor crossowy” koło Unisławia. Nowością był kapelusz kominiarski z początku XX wieku, który licytował nasz dyżurny kominiarz – wolontariusz Jacek. Cała suma ze sprzedaży gadżetów i serduszek to ponad 6.700,00 zł. We wtorki /5 i 12 stycznia/ w Punkcie Honorowego Krwiodawstwa pobierano krew z przeznaczeniem na chore dzieci i seniorów. Zebrano jej 17,1 litra.
Hasło MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA i koncerty dla młodzieży od samego początku wiążą się z Fundacją WOŚP. W kinoteatrze „Rondo” jak co roku zagrały zespoły rockowe. W koncercie bardzo różnych gatunków muzycznych zaprezentowały się grupy: KRYSTEK BAND i NEW AGE z Grudziądza, PURE LAND SCHOOL z Chełmna i UNCLE’S CONFESSION ze Świecia, poprzedzony popisami gitarzysty Sławka Kawki. Na zakończenie podziwialiśmy mini-pokaz sztucznych ogni i symboliczne ŚWIATEŁKO DO NIEBA na terenie Placu Wolności, które symbolicznie połączyło nas z całą Polską.
I znowu – największe podziękowania należą się 60. wolontariuszom za wytrwałość w kweście ulicznej. To oni w ciągu całego chłodnego dnia w towarzystwie swoich opiekunów i „Miłośników Militariów” zbierali pieniądze do puszek, a podczas całodniowej kwesty ulicznej zebrano ponad 30 tysięcy zł!!! W puszkach Szkoły Podstawowej nr 1 było troszkę ponad 1000 zł, Szkoły Podstawowej nr 2 – prawie 3.000 zł, Szkoły Podstawowej nr 4 – około 1.300 zł, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – ponad 800 zł, Gimnazjum nr 1 – ponad 2.600 zł, Gimnazjum nr 2 – ponad 6.000 zł, Zespołu Szkół nr 1 – ponad 3.500 zł, Zespołu Szkół nr 2 – ponad 2.200 zł, Zespołu Szkół CKP Grubno – ponad 2.400 zł i Katolickiego Liceum i Gimnazjum – prawie 6.000 zł z kwesty wraz z licytacjami. Oprócz tego w zbiórkę poprzez mniejsze działania, turnieje w tygodniu, poprzedzającym Finał, włączyli się: strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej (ponad 500 zł), aresztanci (ponad 60 zł) i Miejska Biblioteka Publiczna (ponad 180 zł). W akcję włączyła się też firma Agro – Sieć, przekazując od swoich klientów i sponsorów kwotę ponad 1.300 zł, zebraną na balu karnawałowym. Największe kwoty w puszkach kwestarskich mięli: Wiktoria Ułanowska (2.303,42 zł), Paulina Przyłucka (1.868,56 zł) i Dorota Kos (1.357,32 zł).
W tym roku zbieraliśmy środki pieniężne pod hasłem „MIERZYMY WYSOKO! NA ZAKUP URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH DLA ODDZIAŁÓW PEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.
W SUMIE PODCZAS XXIV FINAŁU MIASTO CHEŁMNO ZEBRAŁO HISTORYCZNĄ, REKORDOWĄ KWOTĘ – 40.788,75 PLN .!!!

text:Sztab WOŚP CHEŁMNO

GALERIA WOSP

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u