Tłumy na Walentynkach

Tegoroczne obchody walentynek w Chełmnie trwały aż cztery dni.Przez miasto przewinęły się tłumy zakochanych i turystów. Ten dzień to wielka promocja dla naszego miasta.

Już w piątek rozpoczęliśmy go gastronomicznie w ZSCKP w Grubnie gdzie trwał IV Konkurs dla szkół gastronomicznych „Alchemia i Amory w Kuchni” oraz warsztaty kulinarne i pokazy Szefów Kuchni wieczorem o godz. 18 w chełmińskiej „Bramce” zagrała kapela ZPiT Pomorze w koncercie „O ludowej miłości pieśni kilka”. Koncertowi towarzyszyła także wystawa prac plastycznych uczestników warsztatów artystycznych z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Chełmińskim Domu Kultury.

_DSC00006

Sobota rozpoczęła się od zwiedzania zabytków podczas którego mieszkańcy oraz turyści mogli zbierać pieczęcie z poszczególnych zabytków i zakupić dukat św. Walentego. Trzy pierwsze pary, które zebrały komplet pieczęci i zakupiły dukat pojawiły się o pełnej godzinie w Muzeum Ziemi Chełmińskiej otrzymały upominki z Chełmna – miasta zakochanych®. Na osadzie rycerskiej z rycerzami można było wypróbować średniowieczne narzędzia tortur, a w kościele św Piotra i Pawła otwarto wystawę„Chełmno komiksem malowane” połączoną z prelekcją Witolda Tkaczyka „Miłość w komiksie”. Wieczorem w auli Państwowej Szkoły Muzycznej odbył się przepiękny koncert walentynkowy MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY w wykonaniu małżeństwa Patrycji i Jacka Kotlarskich.

_DSC00012

Niedziela to kulminacja walentynek, od rana trwał Jarmark św. Walentego w Chełmińskiej farze odbyły się uroczyste msze św. min. przy ołtarzu św. Walentego, w gimnazjum nr 2 trwał Walentynkowy Charytatywny Maraton Zumby w Chełmnie. Od godz 14 imprezy przeniosły się na chełmiński rynek tu w ratuszu otwarto wystawę „Chełmno – miasto zabytków i zakochanych” z pracami XI Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury od 14.30 rozpoczęła się uroczysta barwna parada Rycerstwa i Gości a po niej “MIŁOŚĆ HISTORIĄ PISANA” Inscenizacja oparta na powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem” przedstawiająca bitwę w Rozłogach. Wraz ze stowarzyszeniem NIJO budowaliśmy wspólnie z mieszkańcami i turystami Walentynkowe serce na chełmińskim rynku.Odbył się także konkursowy koncert finałowy laureatów IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Miłosnej, występ grupy muzycznej Teacher”s Crew i Tomasza Jarmołkiewicza, rozstrzygnięto konkursy i plebiscyty walentynkowe. Muzycznie mogliśmy wysłuchać koncertu Piotra Salaty. Ale i tak szczelnie rynek wypełnił koncert gwiazdy wieczoru DODY czyli Doroty Rabczewskiej.

W poniedziałek zakończyliśmy walentynkowy maraton koncertem poezji śpiewanej Kuby Michalskiego w chełmińskiej bibliotece usłyszeliśmy piosenki do wierszy wielkich poetów i ballady Leonarda Cohena.

Galeria Walentynkowa

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

4 komentarze to “Tłumy na Walentynkach”

  1. Ewa Dreibrodt pisze:

    Doda w peruce. …

  2. Porażka z tą dodą ochrona za przeproszeniem jak bydło ludzią telefony wyrywała z rąk bo szanowna doda nie życzyła sobie by robić zdjęcia i nagrywać ją ,to po cholere ona przyjechała tu i miasto pieniądze z naszych podatków dało jej za koncert. skandal 🙁

  3. Może ona łysa jest haha dlatego perukę miała 😀

  4. Może ona łysa jest haha dlatego perukę miała 😀

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u