KPP Chełmno: Trwają konsultacje z mieszkańcami powiatu

Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie od kilkunastu dni spotyka się zarówno z przedstawicielami władz lokalnych jak i z mieszkańcami naszego powiatu. Wspólne spotkania – konsultacje mają na celu zebranie informacji o realnych zagrożeniach. Wszystkie spostrzeżenia posłużą do stworzenia map zagrożeń. Każda osoba, która chciałaby podzielić się informacjami na ten temat może przyjść do chełmińskiej komendy i przekazać je kierownictwu. W najbliższy wtorek komendant będzie czekał na mieszkańców od godziny 17.00

Podczas spotkań, które już odbyły się między innymi w starostwie, urzędach gmin Papowo Biskupie, Lisewo i Chełmno komendant chełmińskiej jednostki przedstawił uczestnikom założenia dotyczące tworzenia map zagrożeń. Mają one być nowym narzędziem aktywizacji oraz współdziałania policji z samorządami, podmiotami pozapolicyjnymi i mieszkańcami powiatu chełmińskiego. Konsultacje natomiast pozwolą w precyzyjny sposób zidentyfikować, przedstawić potrzeby i oczekiwania mieszkańców. W trakcie już odbytych spotkań mieszkańcy najczęściej przekazywali spostrzeżenia i informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcieliby więcej patroli policyjnych w swoim miejscu zamieszkania, przede wszystkim na odcinkach dróg, na których, ich zdaniem kierowcy jeżdżą z nadmierną prędkością.

Liczymy, że podczas kolejnych spotkań, które odbędą się w najbliższym czasie na terenie pozostałych gmin mieszkańcy nadal przekazywać będą nam swoje uwagi i spostrzeżenia oraz informacje, które policjanci wykorzystają w swojej codziennej służbie. W najbliższy wtorek, 16 lutego br komendant chełmińskiej jednostki zaprasza mieszkańców miasta i powiatu do naszej siedziby, mieszczącej od listopada ubiegłego roku w biurowcu fabryki meblowej przy ulicy Polnej 8. Do wzięcia udziału komendant zaprasza również lokalnych dziennikarzy, którzy niejednokrotnie reprezentując mieszkańców, dysponują przedmiotową wiedzą. Warto przekazać ją mundurowym. Czekamy od godziny 17.00 w sali nr 605 na II piętrze.


Nie tylko Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie spotyka się z mieszkańcami powiatu. W jego imieniu do różnych grup społecznych docierają między innymi dzielnicowi. Wczoraj mundurowi spotkali się z seniorami aby od nich dowiedzieć się o realnych zagrożeniach.

Przed południem (09.02.) dzielnicowi z chełmińskiej komendy spotkali się z mieszkańcami miasta należącymi do klubu seniora. Podczas spotkania policjanci przedstawili uczestnikom założenia dotyczące tworzenia map zagrożeń, które mają być nowym narzędziem aktywizacji oraz współdziałania policji z obywatelami.
Seniorzy poinformowali dzielnicowych, że głównym dla nich problemem są kierowcy nie udzielający pierwszeństwa na przejściach oraz jeżdżący zbyt szybko ulicami miasta. Późnym wieczorem natomiast osobom starszym przeszkadza młodzież, która zbyt głośno zachowuje się np. na szkolnym boisku.

Wszystkie zebrane informacje dzielnicowi już przekazali swoim przełożonym. Seniorów natomiast poprosili aby również na bieżąco informowali policję o pojawiających się zagrożeniach oraz negatywnych zachowaniach.

IMG_20160209_111517

źródło: Oficer Prasowy
kom. Agnieszka Sobieralska
Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u