XVII Turniej Rycerski już za nami…

 

Rycerstwo na Osadzie Rycerskiej gromadziło się już w piątek.. w sobotę  rycerze odbierając klucze  od władz miasta przemaszerowali ulicą grudziądzką na rynek, gdzie pod ratuszem była okazja do wspólnej fotografii.

Od godz. 13 trwał już turniej łuczniczy, a o 14 w turnieju łuczniczym VIP-ów walczyła reprezentacja UM i Straży Miejskiej, ci ostatni pokonali urzędników magistratu zdobywając turniejową jaszczurkę.

_DSC1466

Po południu rozpoczęły się walki bohurtowe, rycerze walczyli w zestawieniach 1 na 1 oraz 5 na 5. Odbył się także bieg par, a wieczorem gromadząc wielu widzów odbyła się inscenizacji bitwy pod Chełmnem specjalnie przygotowana na tą okoliczność.

Film dzięki uprzejmości MMSTUDIO i pana Piotra Janickiego ( Filmy z drona) wielkie dzięki


Nieoczekiwaną atrakcją tegorocznego turnieju było także uroczyste pasowanie rycerskie jednego z uczestników turnieju Pawła Pochwy z Bractwa Rycerskiego z Częstochowy, ta uroczystość zdarza się rzadko wiec mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć jak wygląda to „na żywo”. W sumie w turnieju wzięło udział 16 Bractw Rycerskich z całej Polski

Fotogaleria Turniejowa… PITREX

 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u