Zdrowy maluszek edukacja i profilaktyka, modernizacja oddziałów ZOZ

”Zdrowy maluszek – edukacja i profilaktyka oraz modernizacja oddziałów w ZOZ w Chełmnie w celu poprawy jakości opieki perinatalnej w regionie” to projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego PL07 “Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych”. Projekt został dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

Już sam tytuł podkreśla, na co Projekt jest nastawiony i jaki jest jego cel. Odpowiednia opieka nad kobietą w ciąży oraz noworodkiem w jego pierwszych dniach czy miesiącach na świecie często decyduje o całym jego przyszłym życiu. Wnioskodawca – ZOZ w Chełmnie pragnie, aby wszystkie dzieci w regionie mogły otrzymać szansę na normalne życie dzięki dostępie do wysokiej jakości opieki medycznej. Projekt realizowany jest w ramach pierwszego obszaru wsparcia Poprawa opieki perinatalnej – świadczenia z zakresu profilaktyki, diagnostyka i leczenie w celu zwiększenia liczby urodzeń.

Realizacja przedmiotowej inwestycji przyczyni się do poprawy warunków, poziomu i jakości świadczonych usług medycznych oraz polepszenia warunków bytowych pacjentów a także warunków pracy kadry medycznej. Wszystkie te działania przyczynią się do rozwoju placówki, zapewniając najwyższą jakość usług. Modernizacja i unowocześnienie pomieszczeń Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Poradnią, a także zakup aparatury medycznej i wyposażenia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego, zapewnią pacjentkom oraz ich nowonarodzonym dzieciom odpowiednią opiekę medyczną. Inwestycja ma na celu przebudowę i modernizację pomieszczeń, aby spełniały wymogi przewidziane przepisami prawa oraz oczekiwania Użytkowników – zarówno pracowników Oddziału i ZOZ w Chełmnie jak i wszystkich pacjentów, oraz odwiedzających ich rodzin. Remont przyczyni się do pełnego wdrożenia w Szpitalu systemu rooming-in, czyli systemu pozwalającego na wspólne przebywanie matki z dzieckiem.

Więcej na ten temat…

źródło: zoz.chelmno.pl
materiał wideo: MMS Studio

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u