Zlot miłośników militariów

Miłośnicy militariów z całej Polski po raz czwarty już, w miniony weekend spotkali się w naszym mieście na zlocie militarnym. W sobotę uczestnicy zlotu paradowali ulicami Chełmna, aby na rynku swoje maszyny udostępnić mieszkańcom i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod ratuszem.

Zlotowicze stacjonowali w Grubnie  u organizatora zlotu Wojciecha Małkowskiego udali się po obiedzie na rajd szlakiem Twierdzy Chełmno, była jazda terenowymi drogami, zwiedzanie fortów.

_DSC2439

W Dorposzu złożyli kwiaty przy pomniku męczeństwa. Podczas zlotu można było podziwiać maszyny, stroje i nawyki wojskowe sprzed ponad ćwierć wieku. Najliczniejszą z Chełmińskich grup rekonstrukcji historycznych była Samodzielna Grupa Odtworzeniowa „Pomorze” oraz JKS im. Pomorskiej Brygady Kawalerii. Zlot zakończył się w niedzielę na strzelnicy fortu VII w Rybieńcu, gdzie Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej umożliwiło każdemu z chętnych sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich tam też odbyła się giełda miłośników broni i militariów.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u