2017.08.19-20 – Festiwal Smaku w Grucznie

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Smaku w Grucznie dnia 19 i 20 VIII. Oprócz zwyczajowych atrakcji, związanych ze smacznym jedzeniem od regionalnych wytwórców, degustacji, pokazów, konkursów i zabaw proponujemy w tym roku m.in. prezentacje kulinarne prestiżowego Klubu Szefów Kuchni (sobota 19 VIII 2017 r., godz. 12.00, 14.00, 16.00).

Grupa kucharzy na czele z prezesem fundacji Jarosławem Walczykiem przygotuje potrawy według receptur z historycznych książek kucharskich z Grudziądza i Torunia. Zapraszamy na degustację, będzie można posmakować prawdziwej, regionalnej, historycznej kuchni w sezonowej odsłonie i interpretacji najlepszych polskich kucharzy.

W niedzielę 20 VIII zapraszamy z kolei do chaty mennonickiej w Chrystkowie (wstęp wyłącznie z zaproszeniami) na konferencję Lokalne kultury żywieniowe: od historii do rozwoju wspólnoty (Local food culture: from history to community development), poświęconą roli historii, historycznej dokumentacji, wyobrażeń o przeszłości i tradycji dla rozwoju lokalnej, rzemieślniczej produkcji żywieniowej jako elementu dziedzictwa, więzi społecznej i zrównoważonego rozwoju.

źródło i więcej informacji na:
festiwalsmaku.eu

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u