KPP Chełmno: Ferie zimowe tuż tuż!

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku. Dla ich rodziców i opiekunów to czas szczególnego zainteresowania ich bezpieczeństwem. Dla policjantów to codzienność w postaci kontroli pojazdów polegającej na sprawdzeniu ich stanu technicznego oraz kontroli kierowców polegającej na sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy i posiadanych przez niego uprawnień.

W województwie kujawsko-pomorskim ferie zimowe rozpoczynają się w dniu 30 stycznia i potrwają do dnia 10 lutego. Dzieci i młodzież szkolna skorzystają z czasu wolnego i uroków zimy. Aby zabawy nie miały tragicznych skutków pamiętajmy aby nasze dzieci znajdowały się pod właściwą opieką i w miejscach dla nich bezpiecznych

Pilnujmy aby unikały:
– zjeżdżania z górek w pobliżu dróg i przejazdów kolejowych także tych rzadko uczęszczanych
– doczepiania sanek do samochodów
– grania w hokeja na lodzie na ulicy
– wchodzenia na lód na stawach , jeziorach czy rzekach , nawet jeśli są pokryte lodem nie są bezpiecznym miejscem do zabawy

W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnie należy wchodzić uważnie i spokojnie. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach , skorzystaj z przygotowanych lodowisk(miejsc do tego przeznaczonych)
Pamiętajmy, że tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Przypominamy opiekunom i organizatorom wyjazdów autokarowych , że na ich pisemny wniosek policjanci z Chełmna skontrolują stan techniczny samochodu oraz zbadają trzeźwość kierowcy. Wniosek najlepiej kilka dni wcześniej należy złożyć w sekretariacie Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie przy ul. Polnej 8.

Policjanci z Chełmna kontrole takie przeprowadzać będą przy tzw. “rampie” przy ul. Dworcowej w Chełmnie w okolicy dworca PKS.

źródło: p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie
asp. szt. Gabriela Andrzejczyk

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u