KPP Chełmno: Kręci mnie bezpieczeństwo

Rowerzysta jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Ich bezpieczeństwo zależy również od nich samych. Konieczne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dbanie o stan techniczny roweru oraz obowiązkowe wyposażenie, jazda w kasku i kamizelce odblaskowej oraz poszanowanie innych uczestników ruchu.

W pierwszy weekend lipca br. policjanci z Chełmna prowadzili kampanię edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa rowerzystów. Pierwszy etap to głównie kontrole policyjne na drogach. Policjanci egzekwowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez osoby kierujące rowerami. Zwracali uwagę na stan techniczny rowerów i ich obowiązkowe wyposażenie a także poruszanie się po właściwej części drogi. Nasilono kontrole drogowe dotyczące posiadania karty rowerowej przez dzieci i młodzież, jak również obowiązek zapewnienia opieki dzieciom poniżej 10-roku życia, które na rowerze korzystają z drogi publicznej

Drugim etapem kampanii edukacyjnej dla rowerzystów głównie wśród młodzieży ze względu na okres wakacyjny było spotkanie z młodzieżą. Zorganizowaliśmy je wspólnie ze strażakami z Chełmna nad Jeziorem Starogrodzkim. Zwróciliśmy uwagę pieszym na potrzebę respektowania przepisów dotyczących korzystania przez nich z drogi dla rowerów, negatywnego wpływu zakładania słuchawek przy jeździe na rowerach. Dla poprawy bezpieczeństwa policjanci rozdali młodzieży opaski odblaskowe.

Ponieważ spotkanie odbyło się nad jeziorem dodatkowo poruszony został temat bezpieczeństwa nad wodą. Policjanci mówili o tym aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli, aby korzystać z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego. Strażacy zademonstrowali pokaz pierwszej pomocy również w przypadku pomocy ratowania osoby tonącej. Obecni na spotkaniu instruktorzy pływania na smoczych łodziach zdradzili zasady bezpiecznego zachowania się na wodzie i obowiązku zakładania kapoków.

Na zakończenie spotkania obecna młodzież w tym również grupa młodzieży z ukrainy spędzająca wakacje w Chełmnie zaprezentowała nam pokaz swoich umiejętności sportowych.

źródło: asp. szt. Gabriela Andrzejczyk
p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u