KPP Chełmno: Odpowiedzialność nieletnich

W ubiegłym tygodniu (23.03.) odbyło się spotkanie, na które Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie nadkom. Andrzej Szczepański zaprosił dyrektorów wszystkich naszych szkół wraz z pedagogami szkolnymi. Gościem honorowym był Starosta Powiatu Chełmińskiego Zdzisław Gamański Spotkanie odbyło się w sali sztabowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. Honory gospodarza pełnił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie st. bryg. Karol Utrata.

W dniu 23 marca 2017r doszło do spotkania przedstawicieli szkół z terenu powiatu chełmińskiego , którzy zostali zaproszeni przez Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie nadkom. Andrzeja Szaczepańskiego do udziału w prezentacji i dyskusji na temat odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne i przejawy demoralizacji. Obecni na spotkaniu policjanci asp. szt. Gabriela Andrzejczyk oraz sierż. szt. Anita Zielińska zapoznały gości z procedurami postępowania nauczycieli i metodami współpracy szkół z policją w sytuacji zagrożenia dzieci oraz młodzieży przestępczością i demoralizacją. W związku z nowelizacją przepisów prawa oświatowego nauczyciel znalazł się pod specjalna ochroną – uzyskał status funkcjonariusza publicznego wobec czego omówiono również przykładowe sytuacje , gdy zachowanie ucznia względem nauczyciela mogą być traktowane jako przestępstwo przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu. Spotkanie to było dobrą okazją do zaprezentowania i omówienia własnych doświadczeń, wymiany poglądów i zachęcenia przedstawicieli szkół do dalszej współpracy.

asp. szt. Gabriela Andrzejczyk
p.o oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u