KPP Chełmno: Pogadanka z “Pinokiem”

W ubiegłym tygodniu (22.03) dzielnicowy z Chełmna sierż. szt. Mariusz Małkowski spotkał się z “maluchami z Przedszkola Niepublicznego PINOKIO w Chełmnie. Celem spotkania było omówienie zasad bezpiecznego zachowania się na ulicy, podczas pobytu w domu i na placu zabaw.

Osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci do lat 7 są ich rodzice i opiekunowie. W szkole za ich bezpieczeństwo odpowiadają nauczyciele. Jak wiemy dzieci nie zawsze stosują się do naszych poleceń dlatego przy każdej okazji dobrze jest im o nich przypominać. Z tego powodu policjant na spotkaniu z przedszkolakami z chełmińskiego “PINOKIA” rozmawiał o zasadach bezpiecznego zachowania. Przypomniał dzieciom , że bawiąc się na placu zabaw powinny zwracać uwagę na inne bawiące się dzieci znajdujące się w pobliżu, wykorzystywaniu sprzętu zgodnie z ich przeznaczeniem, jeżdżąc rowerem po placu zabaw czy w okolicy domu aby uważały na bawiące się inne dzieci oraz spacerujące osoby dorosłe. Jeżeli pozostaną same w domu aby nie wpuszczały nikogo do domu, aby nie zostawiały klucza od domu pod wycieraczka i nie nosiły go na szyi. Korzystając z jezdni aby przechodziły w miejscach do tego oznaczonych pasami, żeby nie wbiegały na ulicę tylko zatrzymały się przy brzegu chodnika i upewniły się , że droga jest wolna i można bezpiecznie przejść. Będąc na ulicy czy na placu zabaw , żeby nie pozwoliły się zaczepiać nieznajomym. Jeżeli poczują się zagrożone natychmiast niech poproszą o pomoc inne osoby dorosłe. Na spotkaniu policjant poinformował dzieci aby nie bały się policjanta i w razie potrzeby prosiły go o pomoc. W nagrodę za wysłuchanie wszystkich porad policjant pokazał dzieciom radiowóz i zaprosił na kolejne spotkanie do komendy policji aby pokazać dzieciom codzienna pracę policjanta.

asp. szt. Gabriela Andrzejczyk
p.o oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u