KPP Chełmno: Pogadanki o bezpieczeństwie na drodze

Bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo w kontaktach z osobami obcymi i bezpieczeństwo podczas ataku przez psa. Były to główne tematy spotkania policjantów w placówkach edukacyjnych w Robakowie i w Lisewie.

W poniedziałek (20.11) policjanci z Chełmna w ramach realizacji czynności związanych z profilaktyką społeczną przeprowadzili dwa spotkania. Jedno z nich odbyło się w Gminnym Przedszkolu w Lisewie a drugie z uczniami klas II -IV w szkole w Robakowie. Podczas spotkania zapoznano dzieci z zasadami zachowania bezpieczeństwa na drodze. Omówiono zasady prawidłowego poruszania się pieszych oraz rowerzystów. Pouczono którą stroną drogi należy się poruszać , jak przechodzić na drugą stronę jezdni.

Ważne informacje dotyczyły zakazu:
– wchodzenia na jezdnię: bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych lub spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność
zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko
– przebiegania przez jezdnię
– chodzenia po torowisku lub wchodzenia na torowisko, gdy zapory są opuszczone lub opuszczanie ich się rozpoczęło

Policjanci przypomnieli jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych dla poprawy lepszej ich widoczności.

Zwrócili uwagę dzieciom aby z rozwagą podejmowały rozmowy z osobami obcymi i unikały poczęstunku od osób obcych słodyczami, które mogą stanowić dla nich zagrożenie.

Ciekawostką było dla dzieci zaprezentowanie bezpiecznej pozycji podczas ataku ze strony psa i pouczenie , że w przypadku ataku przez psa należy stanąć, nie uciekać, nie patrzymy psu w oczy , nie okazujemy strachu, nie odwracamy się , zwłaszcza gdy pies jest duży, bo gdy skoczy na nas , może nas przewrócić, należy stanąć bokiem do psa, na lekko rozstawionych nogach co pozwoli na utrzymanie równowagi i staramy się przyjąć pozycję żółwia aby uchronić części ciała przed pogryzieniem.

źródło: asp. szt. Gabriela Andrzejczyk
p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u