KPP Chełmno: Pomoc bezdomnym

Każdy z nas może pomóc osobie bezdomnej. Wystarczy sygnalizować przypadki zagrożeń i wskazywać miejsca przebywania tych osób. Pomimo istnienia noclegowni i schronisk dla bezdomnych wciąż wielu z nich stara się zagospodarować przestrzeń publiczną w celu wytworzenia poczucia własnego miejsca. Przebywają m.in. w pustostanach, altanach, opuszczonych bunkrach, klatkach schodowych czy dworcach.

Wzorem lat ubiegłych apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu chełmińskiego aby kontaktowali się z policją i informowali o osobach bezdomnych. Zbliżający się okres zimowy i niskie temperatury przyczyniają się do śmierci osób bezdomnych z powodu wychłodzenia organizmu.

Chełmińscy policjanci dysponują listą placówek zapewniających miejsca noclegowe na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych można przekazywać osobiście lub telefonicznie na numer telefonu alarmowego 112 i 997 oraz za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpisując kategorię określoną jako “Bezdomność”.

Sygnalizowane miejsca zostaną skontrolowane przez policjantów, którzy będą dążyli do przekonania tych osób aby udały się z nimi do noclegowni czy schroniska dla bezdomnych, w których otrzymają niezbędną pomoc.

źródło: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
KPP Chełmno

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u