KPP Chełmno: Współpraca na rzecz wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi

W piątek (22.09) w siedzibie Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie odbyło się spotkanie mające na celu nawiązanie współpracy podmiotów na rzecz wsparcia osób zaburzonych psychicznie w powiecie chełmińskim. Policjanci z Chełmna otrzymali zaproszenie do udziału w spotkaniu zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmnie.

Realizowany projekt nosi nazwę Efektywne rozwiązania dzięki wspólnym działaniom – testowanie modelu wsparcia. Aby realizacja modelu na obszarze powiatu była możliwa niezbędne jest zainicjowanie i stałe funkcjonowanie powiatowej koalicji na rzecz wsparcia osób chorych i zaburzonych psychicznie. Powstająca koalicja ma ułatwić przepływ informacji pomiędzy specjalistami reprezentującymi poszczególne podmioty wspierające osoby z zaburzeniami i chorobami psychicznymi oraz ich rodziny i otoczenie. Na spotkaniu zostały przedstawione główne elementy wdrażanego modelu oraz informacje na temat porozumienia, regulującego m.in. zakres i zasady działania na rzecz osób potrzebujących. Udział policji w utworzeniu koalicji jest ważnym elementem głównie pod kątem wymiany informacji dotyczących przyjęcia osób z zaburzeniami psychicznymi w środowisku, ich adaptacji i samodzielnej egzystencji.

źródło: asp. szt. Gabriela Andrzejczyk
p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u