KPPSP Chełmno: Burza w naszym powiecie

Na skutek silnego wiatru podczas przejścia burzy przez województwo kujawsko-pomorskie w dniu 11 sierpnia od godz. 22:15 do godzin popołudniowych 12 sierpnia na terenie powiatu chełminskiego odnotowano 82 interwencje strażaków PSP oraz OSP.

Co istotne nie odnotowano osób poszkodowanych. Więszość zdarzeń dotyczyło powalonych drzew oraz konarów leżących na drogach przebiegających przez powiat chełmiński. W Płutowie spadające drzewo uszkodziło samochód osobowy marki VW Polo, w Mgoszczu pień drzewa oparł się o budynek mieszkalny. W Trzebczu Szlacheckim, Robakowie oraz Drzonowie zerwane zostały linie energetyczne. Na autostradzie A1 wiatr zerwał trzy panele dzwiękochłonne. W Chełmnie strażacy wyciągali samochód osobowy z zalanego przejazdu na ul.Szosa Chełmińska. W Bieńkówce wiatr zerwał część połaci dachu na budynku gospodarczym.

Łącznie w działaniach udział brało 112 strażaków PSP i OSP. W związku z dużymi zniszczeniami w powiatach sepoleńskim oraz tucholskim do akcji 12 sierpnia zadysponowano jednostki OSP z Kijewa Królewskiego, Lisewa, Lipienka, Nowejwsi Chełmińskiej, Podwieska, Robakowa, Unisławia oraz Brzozowa. Zadysponowano również podnośnik hydrauliczny z KP PSP w Chełmnie. Do godzin wieczornych dnia 13 sierpnia zastępy po wielu godzinach pracy wróciły do swoich remiz.
Szacunkowe straty na terenie powiatu chełmińskiego to 28 tyś zł.

źródło: kpt. mgr Tomasz Guzek, KPPSP Chełmno
grafika: diver.net.pl
więcej informacji o burzy na diver.net.pl/imgw

 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u