KPPSP Chełmno: Eliminacje OTWP

Dnia 23 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: “Młodzież zapobiega pożarom”. OTWP to jedna z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komend Państwowej Straży Pożarnej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W 2017 roku odbywa się jubileuszowa, 40 edycja tego popularnego wśród młodzieży turnieju. W eliminacjach miejskich Chełmnie udział wzięło 18 uczniów reprezentujących szkoły w trzech kategoriach wiekowych. Szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Przewodniczący komisji turniejowej kpt. Tomasz Guzek z KP PSP w Chełmnie korzystając z okazji spotkania z młodzieżą przedstawił założenia rozpoczętej kampanii społecznej “STOP pożarom traw” oraz przypomniał zasady bezpiecznych zachowań. W wyniku przeprowadzonych eliminacji, które polegały na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 30 pytań do finału powiatowego awansowały po 2 najlepsze osoby z każdej kategorii wiekowej.
Kat. I – Szkoły podstawowe – 1.miejsce Igor Grzeszczak SP4, 2 miejsce Artur Szymański – SP4
Kat II – Gimnazja – 1 miejsce – Kacper Mrozek GIM.nr 1, 2 miejsce Krzysztof Skalski GIM nr 4
Kat III – Szkoły średnie – 1 miejsce Jakub Ćwik Zespół Szkół nr 1, 2 miejsce Patryk Pliszczyński Zespół Szkół nr 2

Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali dyplomy a nagrody dla najlepszej trójki w każdej kategorii wiekowej ufundował Burmistrz Miasta Chełmna. Finał powiatowy odbędzie się 5 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Chełmnie.

źródło: kpt. mgr Tomasz Guzek
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u