Prezentacje w ramach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W sobotę (11 marca) w Sali Sądowej chełmińskiego ratusza, tradycyjnie już odbyły się Eliminacje Powiatowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który przebiega pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niestety – zainteresowanie „Konkursem” gwałtownie spada i po raz kolejny musieliśmy połączyć zmagania dwóch powiatów: chełmińskiego i wąbrzeskiego. Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie i Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie rywalizowali w dwóch kategoriach: „turnieju recytatorskim” i „turnieju teatrów jednego aktora”. Fachowe jury w składzie: Krystian Wieczyński i Erwin Regosz z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu oraz Zofia Przystup – polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie po wyjątkowo zgodnej naradzie wybrało najlepsze i najciekawsze prezentacje. W tym roku postanowiono przyznać następujące nagrody główne, czyli zakwalifikować do Konkursu Rejonowego, który odbędzie się 25 marca w Toruniu: Alicję Gołaszewska, Annę Rojek i Julię Przybyłowska z Liceum w Wąbrzeźnie. Ponadto wyróżniono: Patryka Bańczerowskiego z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie oraz Barbarę Osińska, Darię Heberlein, Angelikę Potorską i Klaudię Zielińską z Liceum w Wąbrzeźnie. Wszyscy uczestnicy eliminacji, zakwalifikowani i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Jurorzy jeszcze przez godzinę po zakończeniu eliminacji, służyli recytatorom fachowymi radami i wskazówkami, aby uniknąć błędów w przyszłych prezentacjach.

Organizatorem konkursu był Chełmiński Dom Kultury, koordynatorami i fundatorami nagród – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu i Starostwo Powiatowe w Chełmnie. Za udostępnienie Sali Sądowej dziękujemy Pani Dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

źródło Chełmiński Dom Klutury

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u