Spotkanie – wystawa w Muzeum Ziemi Chełmińskiej

18 marca w Muzeum Ziemi Chełmińskiej została otwarta wystawa artystów z Mündener KunstNetz z Hann. Münden. Jest to jedno z wydarzeń z cyklu wystaw artystycznych pod nazwą „Spotkanie” organizowanych przez fundację Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży, związanych z obchodami jubileuszu 25-lecia partnerstwa Chełmna i Hann. Münden.

Do Chełmna przyjechali Gaby Meyer, Friedhelm Meyer, Helmut Becker, Claudia Becker i Uwe Hentze. Goście z Niemic przebywali w naszym mieście od 17 do 20 marca. Oprócz spotkań z malarzami z Chełmna, zwiedzili nasze miasto i Toruń. Prace artystów przez kolejny miesiąc podziwiać będzie można w sali mieszczańskiej chełmińskiego Ratusza. W lutym 2017 roku, na zaproszenie artystów amatorów skupionych przy domu Sztuki wyjechała do Hann. Münden 6 – osobowa grupa uczestników zajęć plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Chełmińskim Domu Kultury. Zaprezentowali tam swoje prace na wystawie zorganizowanej z okazji 5- lecia powstania tamtejszego Domu Sztuki. Podczas pobytu gości w Chełmnie, słuchacze UTW – członkowie sekcji plastycznej opiekowali się grupą z Niemiec.

Ogłoszony został też konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Spotkanie” / zaproszenie i regulamin na www.chdk.pl /. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Chełmnie. Nagrodzone prace razem z pracami dzieci i młodzieży z Hann. Münden zostaną zaprezentowane podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 17 czerwca 2017 r. w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Chełmnie oraz 23 września 2017 r. w Hann. Münden. Ekspozycje prac będą odbywały się przez cały 2017 rok, jako symbol obchodów jubileuszowych 25-lecia partnerstwa miast w Polsce i w Niemczech. Partnerem projektu jest Chełmiński Dom Kultury.

źródło: ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u