Walentynki 2017 już za nami…

Za nami już tegoroczne obchody Walentynek Chełmińskich. W tym roku zaczęliśmy je obchodzić już od piątku 10 lutego.

W tym dniu rozpoczęły się rekolekcje dla narzeczonych w kościele „Farnym”, dzień później w sobotę oprócz spotkań przy relikwii św. Walentego po raz pierwszy nad jeziorem starogrodzkim rozpoczęło się walentynkowe morsowanie, chętni mogli poznać uroki zimowych kąpieli, w kościele św. Jakuba i Mikołaja otwarto wernisaż prac plastycznych abiturientów UTW przy CHDK. W baszcie panieńskiej oraz na osadzie rycerskiej rycerze wybijali pamiątkowe monety. W Kościele św. Piotra i Pawła nagrodzono i otwarto wystawę prac uczestników konkursu „Chełmno komiksem malowane”, otwarto także wystawę Wojciecha Łowickiego, związaną także z komiksem „Miłosne przypadki słynnych komiksowych bohaterów”, na koniec odbyła się prelekcja Michała Siromskiego „Skomplikowane życie superbohaterów”. Wieczorem w Chełmińskiej „Farze” odbył się klimatyczny recital Martyny Jakubowicz „Największe hity na 40 lecie”

Niedziela rozpoczęła się na sportowo. O 11.30 ruszył bieg zakochanych. Ulicami miasta najpierw pobiegli wszyscy chętni, którzy chcieli uczestniczyć w walentynkowo-karnawałowym biegu, niektórzy całymi rodzinami. Pól godziny później z płyty rynku wystartowały pary, na końcu pobiegli uczestnicy biegu na 5000m.

Materiał: MMS Studio

O 14 improwizacyjne zrobiło się w Sali ślubów ratusza, Studio Kreatywy przygotowało przedstawienie „Miłość nie szuka poklasku” wciągając w dobrą zabawę wszystkich uczestników. Wieczorem na Gwiazdorskie Walentynki” zaproszono do Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, można tam było wysłuchać Największych przebojów musicali i muzyki filmowej w wykonaniu wokalistów uczestników „Voice of Poland” Karoliny Leszko i Daniela Cebuli-Orynic wraz z towarzyszeniem Trio Marcina Sadowskiego.

Dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” w wykonaniu Wandy Dolman-Rzyskiej i Eugeniusza Rzyskiego mogliśmy obejrzeć w bibliotece Miejskiej w poniedziałek. Formuła „Teatru przy stoliku” pozwoliła aktorom na zagranie kilku postaci obydwie połączył wspólny temat związany z walentynkami, oświadczyny.

Wieczorem w Kościele Garnizonowym wysłuchaliśmy „Muzycznych Opowieści”, w które zabrały nas chóry „Parati Semper” ze Świecia pod dyr. Małgorzaty Kempczyk-Wiśniewskiej oraz „Chorus Culmensis” z Chełmna pod dyrekcją Wojciecha Błaszaka.

Wtorek to kulminacja walentynkowych szaleństw. W ZSCKP w Grubnie trwał V konkurs dla szkół gastronomicznych „Alchemia i Amory w Kuchni” oraz pokazy szefów kuchni i warsztaty kulinarne przez żołądek do serca”. Na deptaku i rynku trwał „Jarmark św. Walentego”, zbierano krew dla Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W zespole szkół nr 1 trwał Walentynkowy Maraton Zumby. W chełmińskim muzeum otwarto wystawę z XII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury, a w Bibliotece Miejskiej wystawę florystyczną z cyklu „Chełmnianie i ich pasje” autorstwa Marii Rudnickiej. Przez cały dzień w kościele Farnym można było zwiedzać relikwie św. Walentego z przewodnikiem.

O 14.30 ruszyła wraz z towarzyszeniem Chełmińskiej Orkiestry Dętej barwna parada walentynkowa z udziałem turystów i mieszkańców, Na rynku budowaliśmy serce walentynkowe trwał finałowy koncert laureatów jubileuszowego X już Festiwalu Piosenki Miłosnej, rozstrzygnięto konkursy i plebiscyty, na najpiękniejszą witrynę walentynkową oraz konkurs Plastyczno –literacki „Na św. Walentego-różne oblicza miłości”. Pokaz ta tańca hip-hop i Break dance zaprezentowała świecka grupa „The Fresh Kids” , a w muzyczne klimaty wprowadzili nas wykonawcy z grupy „Teacher’s Crew”, zespół muzyczny Alibi-Disco lato. Finałem wielkiego walentynkowego świętowania był pełen pozytywnej energii koncert Ewy Farnej. Jej piosenki zapełniły płytę chełmińskiego rynku po brzegi.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u