2018.06.08 – Święto Województwa

Już w najbliższy piątek rusza kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Moc atrakcji także w Chełmnie!

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego to impreza, która co roku przyciąga dziesiątki tysięcy osób. Nie inaczej będzie tym razem, od 1 do 10 czerwca na mieszkańców i gości regionu czeka bowiem mnóstwo gwiazd i atrakcji. Wydarzeniom patronuje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Tegoroczny Festiwal zawita do ośmiu miast regionu. Wśród nich nie mogło zabraknąć Chełmna, które już w piątek 8 czerwca stanie się centrum muzyki, tańca i świetnej zabawy. Imprezy w ramach Święta Województwa odbędą się na Rynku Starego Miasta.

Punktualnie o 17:00 na scenie pojawi się uwielbiana przez dzieci i dorosłych Majka Jeżowska, znana z takich nieśmiertelnych przebojów jak “Na raz, na dwa” czy “A ja wolę moją mamę”. Piosenki popularnej artystki towarzyszą kolejnym pokoleniom Polaków.

O 18:00 organizatorzy porwą chełmian do wspólnej zabawy na Potańcówce Międzypokoleniowej, a godzinę później na scenie pojawi się znany z telewizyjnego programu Taniec z Gwiazdami Jan Kliment i jego żona Lenka. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by z bliska zobaczyć jednych z najlepszych tancerzy polskiego show biznesu.

Chełmińską odsłonę Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego zakończy mocny muzyczny akcent. O 20:30 wystąpi Anita Lipnicka, której towarzyszyć będzie zespół The Hats. Muzycy zaprezentują materiał ze wspólnej płyty “Miód i dym”.

10 dni koncertów, potańcówek i podglądania kosmosu

Kilkadziesiąt imprez i atrakcji zaplanowano także w innych miastach regionu, m.in. w Toruniu, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Włocławku. Pełen program Święta można znaleźć na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl/. Organizatorzy stworzyli także innowacyjne narzędzie, które przekaże nam najciekawsze informacje o planowanych wydarzeniach. To interaktywny chatbot, w którym użytkownicy nie tylko znajdą szczegółowy program, ale też otrzymają unikalne materiały od gwiazd wydarzenia. Chatbot pozwoli również na zapraszanie znajomych i oznaczanie swojej obecności na koncertach i potańcówkach oraz umożliwi ściąganie zdjęć i filmów. Aby z niego skorzystać, wystarczy wejść na facebookowy profil województwa kujawsko-pomorskiego i rozpocząć konwersację.

źródło:
Beata Krzemińska
Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u