2018.07.09-19 – 14. Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury

W dniach 9 – 19 lipca 2018 roku po raz czternasty odbywają się w Chełmnie Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury.

Warsztaty plenerowe dla architektów, cieszące się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów różnych uczelni, organizowane są przez Urząd Miasta Chełmna od 2004 roku i są jedynymi tego typu warsztatami dla studentów architektury
w Europie.
Dzięki naszym warsztatom studenci architektury i sztuki mają możliwość twórczego zwiedzania Chełmna – “Polskiego Carcassonne”, podtrzymując tym samym tradycję “portretowania” Chełmna ze szkicownikiem.
Celem warsztatów jest promocja unikatowej wartości zabytków Chełmna, które w 2005 r. zostały wpisane na Listę Pomników Historii Prezydenta RP, stanowiących  niewątpliwie atrakcję przyciągającą wielu sympatyków pięknej architektury, a także  promocja twórczości przyszłych architektów.
Dotychczas w plenerach uczestniczyli studenci z Politechnik: Białostockiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Wrocławskiej, Śląskiej w Gliwicach, Radomskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wyższej Szkoły Gospodarki
w Bydgoszczy, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz z Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej.
 W tym roku wpłynęły do nas zgłoszenia ośmiu uczelni: Politechniki Krakowskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Warszawskiej, Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej.
Efektem spotkań jest również wydawany każdego roku album z wybranymi pracami studentów (album dostępny jest w sprzedaży w Muzeum Ziemi Chełmińskiej w ratuszu). Wśród nich znajdziemy: rysunki, pastele, akwarele i obrazy olejne.
Nie brakuje w nim najciekawszych prac uhonorowanych nagrodami, są też inne, prezentujące piękno naszego miasta.
Dodatkowo została przygotowana przez Urząd Miasta Chełmna retrospektywna wystawa poplenerowa prac z „Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury” w Chełmnie z lat 2004-2015. Wystawa prezentowana była we wszystkich miastach, z których pochodzą uczelnie uczestniczące w chełmińskich warsztatach.
Prace wykonane podczas Warsztatów wystawiane będą podczas dwóch wystaw.
Na pierwszą wystawę poplenerową z XIV Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury w Chełmnie, przygotowaną przez samych studentów,  serdecznie zapraszamy w środę 18.07.2018 roku przy Bramie Grudziądzkiej w godz. 12.00 – 16.30.
źródło: chelmno.pl
Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u