2018.10.27 – Kwesta na cmentarzu

Kwesta na chełmińskim cmentarzu Społeczny Komitet Opieki nad Grobami Zasłużonych Chełminian powstał w 1998 roku. Jego głównym celem jest ratowanie nagrobków zasłużonych obywateli naszego miasta. Komitet zbiera pieniądze na te przedsięwzięcia poprzez sprzedaż cegiełek i licytacje różnych przedmiotów. Od 2004 roku organizowane są również kwesty na cmentarzu parafialnym. Osoby kwestujące to m.in. władze miasta, przedstawiciele muzeum, biblioteki, przewodnicy oraz nauczyciele i wiele innych. Kwestujących wspiera spore grono młodzieży z chełmińskich szkół. Z zebranych funduszy odrestaurowano już nagrobki m.in. lekarza Leona Polewskiego, proboszcza ks. Pobłockiego czy artysty – plastyka Mariana Czyżewskiego. Ponadto ufundowano na cmentarzu parafialnym symboliczny pomnik upamiętniający zasłużonych chełminian, którzy spoczęli na innych cmentarzach. Tegoroczna kwesta odbędzie się na cmentarzu parafialnym w dniu 27 października 2018 roku (sobota) w godzinach 10.00 – 13.00.

Osoby, które nie mogą osobiście wrzucić „symbolicznej złotówki” do puszki na cmentarzu, mogą dokonać wpłaty na konto Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Zasłużonych Chełminian:
Bank Spółdzielczy Chełmno
38 9486 0005 0000 1528 2000 0002

Włączmy się w ratowanie najstarszych nagrobków. Ocalimy pamięć o potomnych a zarazem pozostawimy ślad naszych czasów.

źródło: Anna Grzeszna-Kozikowska

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u