Dziecko wypadło z okna na drugim piętrze. Zostało przetransportowane do szpitala helikopterem LPR

6 kwietnia około godziny 10.30 doszło do tragicznego wypadku na terenie miasta Chełmna. Z okna, na trzeciej kondygnacji kamienicy, przy ul. Rynkowej wypadło na chodnik 15-miesięczne dziecko. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przetransportowaniu dziecka helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Alanek z urazem czaszkowo-mózgowym w ciężkim stanie trafił do szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy, gdzie konieczna będzie interwencja neurochirurgiczna.

Dziecko przebywało pod opieką 15-letniej cioci (siostry matki), która opiekowała się nim pod nieobecność babci. Okno drewniane z “przechodnią” klamką, z którego wypadł chłopczyk znajdowało się na wysokości około 50 cm od podłogi. Przy uchylonym oknie znajdowało się rozłożone łóżko po którym dziecko wyszło za okno. Łóżko zwykle było złożone uniemożliwiając dziecku dostęp do okna.

Zostało wszczęte postępowanie prokuratorskie prowadzone przez prok. Grażynę Wiącek ws. narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Przeprowadzone badanie na trzeźwość nie wykazało obecności alkoholu w organiźmie domowników. Standardowo zostały przeprowadzone również badania na obecność narkotyków, ale wyniki nie są jeszcze znane, jednakże nic nie wskazuje by wynik miałby być pozytywny. Z zebranych zeznań i oględzin wynika że najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku.

źródło: ISI chelmno.com.pl
Prokuratura Rejonowa w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u