Jarmark Jaszczurczy i Lato Dialogu Kultur za nami

Weekend 7-8 lipca chełmnianie i turyści mogli spędzić na ludowo z folklorem. Za nami już XIX Chełmiński Jarmark Jaszczurczy i spotkania zespołów folklorystycznych pod nazwą „Lato Dialogu Kultur”. Już w piątek na deskach nowo wyremontowanego „Ronda” wystąpiły zespoły ludowe z Litwy, Ukrainy, Białorusi.

W sobotę na głównym deptaku miasta ul. Grudziądzkiej i Rynku od samego trwał Jarmark Jaszczurczy,była okazja skosztować lokalnych wyrobów spożywczych, chleba ze smalcem, kiszonych ogórków kiełbas, pierogów z gęsiną czy miodu i wina. Co roku impreza przyciąga w te dni do miasta wielu zwiedzających, którzy wyśmienicie czują się wśród barwnych straganów i pięknego folkloru.

W tym dniu także prezentacje zespołów folklorystycznych poprzedził barwny korowód zespołów ulicami starego miasta, na scenie pod ratuszem wystąpiły ZPiT „Solczanie” z Litwy, z Białorusi zespoły estradowe „Neposedy”, „Kalejdoskop” i „Darling”, z Turcji przyjechał „Bursa Saglik Galinsanlari Dernegi” z Indi „Kalakar Institution of Dance”, z Ukrainy „Kanivichanka” i „Zdorvenkki Buły”, Polskie reprezentowały „Gniewkowianie” z Gniewkowa ZPiT „Powiśle” z Kwidzyna oraz gospodarze ZPiT „Pomorze” ZTL „Kuńdzia” i „Nowalijki”. Całość sobotniego koncertu zakończyła dobra zabawa i potańcówka z zespołem „Przodki” z Poznania. Niedziela to także występy zespołów oraz Jarmark, dodatkowo zespoły uświetniły msze św. chełmińskich kościołach.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u